Pielgrzymka do Grecji śladami św. Pawła

Data:

-
/

Cena: 1400 PLN + 490 €

Zapisz się na wyjazd!

Inne dostępne terminy dla tego wyjazdu:

 

 

GRECJA ŚLADAMI ŚW. PAWŁA APOSTOŁA 14 - 21.09.2024

1 dzień; zbiórka uczestników o godz. 1:00 -  w Rzeszowie - pakowanie bagaży; wyjazd do hotelu transferowego w okolicy  Paracina lub Nisza – zakwaterowanie i obiadokolacja.

2 dzień; śniadanie; wyjazd do Salonik, zwiedzanie Katedry św. Demetriusza, Biała Wieża, Łuk Galeriusza, pomnik Aleksandra Wielkiego, spacer nadmorską promenadą – przejazd do hotelu zakwaterowanie  i obiadokolacja.    

3 dzień; śniadanie; wyjazd do Kavalli (dawne Neapoli) miasta z którego w 48 roku p.n.e. Św. Paweł rozpoczął swoją działalność misyjną, zwiedzanie kościoła Agios Nikolaos do którego przybył  Św. Paweł, oglądanie wspaniałej panoramy portu i starego miasta wraz ze starożytnym akweduktem; przejazd do Filippi, miejsca chrztu pierwszego Europejczyka, kobiety o imieniu Lidia, pierwszego miasta w Grecji związanego z działalnością Św. Pawła, zwiedzanie agory, bazyliki oraz więzienia w którym osadzony był Św. Paweł; wyjazd do hotelu w okolicach Tragany, zakwaterowanie i obiadokolacja.

4 dzień; śniadanie; wyjazd do Aten: zwiedzanie m.in. Akropolu i Muzeum: świątynia Ateny; Nike, Propyleje, Partenon, Erechtejon, spacer przez Agorę, Plakę pod stadion olimpijski i pałac królewski; wyjazd do hotelu w Agi Theodori ok. Koryntu; zakwaterowanie i obiadokolacja.  (dla chętnych popołudniowy odpoczynek nam morzem).

5 dzień; śniadanie wyjazd do Napflio i zwiedzanie największej w Grecji twierdzy, ze wspaniałymi widokami na morze (998 schodów do pokonania aby można się było rozkoszować widokami); wyjazd do Mykentwierdza  legendarnego króla Agamemnona; wyjazd do Koryntu i zwiedzanie ruin antycznego miasta, rzymski rynek i Świątynia Apollina; powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg. (dla chętnych popołudniowy odpoczynek nad morzem).

6 dzień; śniadanie, przyjazd do Meteorów; zwiedzanie potężnego centrum klasztornego wschodniego kościoła ortodoksyjnego położonego na skałach 613 m n.p.m., W trakcie przejazdu postój w Termopilach miejscu bitwy między Grekami a Persami, pomnik Leonidasa; przejazd do hotelu  tranzytowego w ok. Leptokaria - zakwaterowanie  i obiadokolacja.                     

7 dzień;  śniadanie, wyjazd do Belgradu – zwiedzanie miasta, oraz największej na świecie cerkwi  Św. Sawy  - przejazd do hotelu w ok. Belgradu - zakwaterowanie  i obiadokolacja.

8 dzień; godz. 6.30 pakowanie bagaży do autokaru, śniadanie, wyjazd do Rzeszowa. Możliwość obiadu - we własnym zakresie. Powrót w późnych godzinach nocnych ok. godz. 24.00 ( w zależności od warunków na przejściu granicznym). Zakończenie pielgrzymki.

Koszt 8-dniowej pielgrzymki wynosi: 1400 zł + 490 euro 

Cena obliczona przy grupie min 45 osób,

dopłata za pokój 1 osobowy - 230 euro 

Realacja filmowa Pana @Janusza Wolskiego https://www.youtube.com/@januszwolski2370/videos z pielgrzymki do Grecji ;)

Organizator zapewnia: – autokar Lux z klimatyzacją, video, wc, barkiem (kawa, herbata, woda - możliwość zakupu u kierowcy), – noclegi w hotelach klasy turystycznej  (pokoje z łazienkami 2, 3 os.) – wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania i obiadokolacje (z wyłączeniem przejazdów nocnych) – obsługę pilota z systemem tour guide na całej trasie (pilot kieruje grupą i oprowadza po zwiedzanych obiektach tam gdzie jest to możliwe), opłaty drogowe i klimatyczne, opłata na TFG/TFP, ubezpieczenie TU EUROPA.

Organizator ponosi odpowiedzialność za własne usługi i świadczenia, zastrzega sobie możliwość zmiany programu i kosztów, terminu bądź odwołania pielgrzymki z przyczyn niezależnych od organizatora, tj. w przypadku braku odpowiedniej liczby uczestników, zmiany przepisów, działania siły wyższej.

Ubezpieczenie: Polisa obejmuje zwrot kosztów następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów ich leczenia za granicą oraz utraty bagażu. 
 

Uwaga! Porady medyczne w cenie 150 EUR  klient płaci sam, pobiera fakturę i pieniądze odzyskuje w Polsce od ubezpieczyciela - TU EUROPA.

Zachęcamy we własnym zakresie do ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej z przyczyn niezależnych / losowych od uczestnika – https://tueuropa.pl/ubezpieczenia-turystyczne/ubezpieczenie-koszty-rezygnacji.htm;

Warunki uczestnictwa! Uczestnik pielgrzymki:

– wypełnia zgłoszenie i dokonuje wpłaty w/w kwoty- 1400 zł - zaliczka płatna przy zapisie, 490 euro płatne do 30.07.2024.

– pieniądze na bilety wstępu, wjazdy do miast, taxy klimatyczne, przewodników lokalnych –   120 euro (płatne pilotowi grupy w dniu wyjazdu - opłata obligatoryjna);

– * fakultatywnie możliwość zamówienia tradycyjnego wieczóru greckiego z lokalną muzyką, winem i jedzeniem - ok. 55 euro/os

– powinien posiadać ważny i niezniszczony dokument tożsamości;

– odpowiada za szkody wyrządzone z własnej winy podczas pielgrzymki;

– zobowiązany jest do przestrzegania punktualności i zaleceń pilota.

UWAGA:

Płatności należy dokonać na konto Biuro Turystyczne „Pielgrzym”, ul. Piwonii 10, 35-604 Rzeszów

 Zaliczka w kwocie 1400 zł płatna do 5 dni od daty zapisy na rachunek Bank ING SA nr konta PL 12 1050 1562 1000 0091 3584 6104 

Kwota 490 euro płatna do dnia 30.07.2024 r. na rachunek walutowy w walucie EURO Bank ING SA nr konta PL 71 1050 1562 1000 0092 7374 5092 
SWIFT: INGBPLPW 

lub 

Jest możliwość dokonania całości opłat za wyjazd w PLN - przy wyborze tej opcji przeliczenia dokonujemy wg. kursów kupna i sprzedaży walut obcych – tabela C z dnia wpłaty, bieżące kursy kupna i sprzedaży walut obcych za złote określonych w § 5 uchwały Nr 51/2002 Zarządu Narodowego Banku Polskiego z dnia 23 września 2002 r. w sprawie sposobu wyliczania i ogłaszania bieżących kursów walut obcych (Dz. Urz. NBP z 2023 r. poz. 1. https://nbp.pl/statystyka-i-sprawozdawczosc/kursy/tabela-c/ Celem przeliczenia kwoty należy skontaktować się z biurem i uzyskać informacje dotyczace aktualnego kursu.

Inne losowe pielgrzymki