Na pielgrzymkowym szlaku Włoskich Sanktuariów

Data:

-
/

Cena: 1550 PLN + 570 €

Zapisz się na wyjazd!

Inne dostępne terminy dla tego wyjazdu:

       

NA PIELGRZYMKOWYM SZLAKU WŁOSKICH SANKTUARIÓW 19 – 28.08.2024 r.

1 dzień: godz. 00.00 zbiórka, pakowanie bagaży do autokaru; Msza święta rozpoczynająca pielgrzymkę, przejazd na nocleg malowniczą trasą przez pasmo alpejskich dolomitów do prowincji Udine położonej w północnych Włoszech – zakwaterowanie i obiadokolacja  – nocleg. (1160 km)

2 dzień: śniadanie, przejazd do Werony, gdzie zwiedzimy jedno z najpiękniejszych miast na północy Włoch; kolejnym punktem naszej trasy będzie Sirmione - położone na półwyspie wysuniętym kilka kilometrów pośród wody jeziora Garda z bogatą historią i zabytkowym zamkiem rodu Scaligerich; przejazd na nocleg w okolicach Spiazzi – zakwaterowanie i obiadokolacja  – nocleg. (360 km)

3 dzień:  śniadanie; przejazd do Sanktuarium Madonna della Corona zawieszonego między niebem a ziemią na masywie Monte Baldo na wysokości 774 metrów n.p.m., wysoko ponad doliną Adygi. Jest jednym z najwyższych miejsc pielgrzymkowych we Włoszech; po wizycie w sanktuarium przejazd do stolicy ToskaniiFlorencji, spacer po mieście i zwiedzanie najważniejszych zabytków architektury; przejazd na nocleg w okolicach Montecatini Terme – zakwaterowanie i obiadokolacja  – nocleg. (340 km)

4 dzień: śniadanie; przejazd do San Gimignano toskańskiego miasteczka górującego nad otaczającą je doliną. Jest znane na całym świecie z tego, że w obrębie jego murów do dnia dzisiejszego zachowało się aż czternaście z siedemdziesięciu dwóch wybudowanych tam średniowiecznych wież. Spacer po starówce toskańskiego miasteczka, a następnie przejazd do Orvieto, niewielkiej, średniowiecznej miejscowości w regionie Umbria. Orvieto jest jednym z najczęstszych punktów na mapie Włoch podczas pielgrzymek, a wszystko za sprawą cudu eucharystycznego, który miał miejsce w 1263 roku. Przejazd na nocleg w okolicach Rzymu – zakwaterowanie i obiadokolacja  – nocleg. (490 km)

5 dzień:  śniadanie; wyjazd do Rzymu i zwiedzanie Watykanu oraz bazyliki św. Piotra z nawiedzeniem grobu Ojca Świętego Jana Pawła II, Rzym Starożytny, Koloseum (zwiedzanie z zewnątrz), spacer po starówce miasta do słynnej fontanny Di Trevi; powrót do hotelu – obiadokolacja  – nocleg. (120 km)

6 dzień: śniadanie; wyjazd do Neapolu – miasta wybudowanego u stóp Wezuwiusza, spacer po jednej z największych starówek w Europie, następnie przejazd do  Pompei i nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej – popołudniowy odpoczynek nad morzem, zakwaterowanie
i obiadokolacja  – nocleg. (280 km)

7 dzień: śniadanie; rejs statkami na wyspę Capri, jedną z najpiękniejszych włoskich wysp, słynącą ze wspaniałych widoków, błękitnego morza i stromych skał, niemal pionowo wyrastających z wody; cd. rejsu statkiem na wybrzeże Amalfi znajdującego się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO gdzie podziwiać będziemy malownicze widoki wybrzeża i kolorowych domów położonych tarasowo na zboczach sięgających Morza Tyrreńskiego. Kolejnym punktem będzie kontynuacja rejsu statkiem do Salerno pięknego miasteczka, usytuowanego na południu Włoch w zatoce Salerno nad Morzem Tyrreńskim – spacer po promenadzie; powrót autokarem do hotelu - obiadokolacja  – nocleg. (120 km)

8 dzień :  śniadanie; wyjazd do Asyżu miasteczka wzniesionego na malowniczym na wzgórzu, które zachwyca wąskimi ulicami, harmonijną zabudową z jasnego kamienia oraz historią św. Franciszka. Spacer po historycznym centrum Via San Frencesco oraz wizyta w Bazylika św. Franciszka; przejazd na nocleg - zakwaterowanie i obiadokolacja  – nocleg.  (420 km)

9 dzień: śniadanie; wyjazd do Lido di Jesolo włoskiego miasta znajdujące się na brzegu Morza Adriatyckiego – popołudniowy odpoczynek nad morzem. Przejazd na nocleg – zakwaterowanie i obiadokolacja  – nocleg.  (400 km)

10 dzień: śniadanie; wyjazd w drogę powrotną do Polski – zakończenie pielgrzymki w godzinach nocnych. (1200 km)

Koszt 10 – dniowej pielgrzymki wynosi: 1550 zł + 570 euro

cena przy grupie min. 45 osób

Organizator zapewnia: – autokar Lux z klimatyzacją, video, wc, barkiem (kawa, herbata, woda mineralna - możliwość zakupienia u kierowców), – noclegi w hotelach klasy turystycznej (pokoje z łazienkami 2, 3 os.) – wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania kontynentalne włoskie w formie bufetu i obiadokolacje – obsługę pilota na całej trasie wraz z systemem Tour guide (pilot kieruje grupą i oprowadza po zwiedzanych obiektach tam gdzie jest to możliwe), opłaty na TFG i TFP.

– Ubezpieczenie TU EUROPA obejmuje zwrot kosztów następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów ich leczenia za granicą oraz utraty bagażu. Ubezpieczenie to nie obejmuje zdarzeń zawinionych umyślnie. Uwaga! Porady medyczne w cenie 150 EUR  klient płaci sam, pobiera fakturę i pieniądze odzyskuje w Polsce od ubezpieczyciela - TU EUROPA.

Zachęcamy we własnym zakresie do ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej z przyczyn niezależnych / losowych od uczestnika – tueuropa.pl/ubezpieczenia turystyczne/ubezpieczenie-koszty-rezygnacji lub poprzez zgłoszenie chęci zawarcia ubezpieczenia do biura epielgrzym@interia.eu

Warunki uczestnictwa - uczestnik pielgrzymki:

– wypełnia umowę/zgłoszenie i dokonuje wpłaty w/w kwoty

– pieniądze na bilety wstępu, przewodników lokalnych, wjazdy do miast, opłaty parkingowe, taxy  klimatyczne, rejsy statkami –  150 euro (płatne pilotowi grupy w dniu wyjazdu);

– powinien posiadać ważny i niezniszczony dokument tożsamości;

– odpowiada za szkody wyrządzone z własnej winy podczas pielgrzymki;

– zobowiązany jest do przestrzegania punktualności i zaleceń pilota.

Organizator ponosi odpowiedzialność za własne usługi i świadczenia, zastrzega sobie możliwość zmiany programu i kosztów, terminu bądź odwołania pielgrzymki z przyczyn niezależnych od organizatora, tj. w przypadku braku odpowiedniej liczby uczestników, zmiany przepisów, działania siły wyższej.

CENA OBEJMUJE:

 • przejazd autokarem klasy turystycznej,
 • 9 noclegów według programu w hotelach klasy turystycznej,
 • ubezpieczenie TU EUROPA
 • ubezpieczenie KL od chorób przewlekłych – pakiet rozszerzony (nie obejmuje chorób nowotworowych),
 • wyżywienie zgodnie z programem,
 • opiekę pilota,
 • system nagłośnienia Tour Guide,
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy,
 • podatek VAT,
 • śpiewnik pielgrzyma,
 • pamiątkowy certyfikat.

CENA NIE OBEJMUJE:

 • dopłaty do pokoju jednoosobowego 240 euro/os.,
 • napojów do obiadokolacji innych niż woda,
 • prywatnych wydatków,
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji,
 • biletów wstępu,
 • obiadu w drodze powrotnej ( opcja dodatkowa)

DODATKOWE OPŁATY:

 • 150 euro – pieniądze na bilety wstępu, przewodników lokalnych, wjazdy do miast, rejsy statkiem na wyspy, opłaty drogowe i parkingowe, taxy  klimatyczne –  (opłata obligatoryjna, płatna pilotowi grupy w dniu wyjazdu);

UWAGA:

Płatności należy dokonać na konto Biuro Turystyczne „Pielgrzym”, ul. Piwonii 10, 35-604 Rzeszów

Bank ING SA nr konta PL 12 1050 1562 1000 0091 3584 6104 PLN 
Bank ING SA nr konta PL 71 1050 1562 1000 0092 7374 5092 EUR 
SWIFT: INGBPLPW

Zaliczka w kwocie 550 zł płatna przy zapisie, II rata - 1000 zł płatna do dnia 30.05.2024 r, III rata 570 euro płatne do 12.07.2024 r. 

Jest możliwość dokonania całości opłat za wyjazd w PLN - przy wyborze tej opcji przeliczenia dokonujemy wg. kursów kupna i sprzedaży walut obcych  – tabela C z dnia wpłaty, bieżące kursy kupna i sprzedaży walut obcych za złote określonych w § 5 uchwały Nr 51/2002 Zarządu Narodowego Banku Polskiego z dnia 23 września 2002 r. w sprawie sposobu wyliczania i ogłaszania bieżących kursów walut obcych (Dz. Urz. NBP z 2023 r. poz. 1. https://nbp.pl/statystyka-i-sprawozdawczosc/kursy/tabela-c/ kolumna sprzedaż. Celem przeliczenia kwoty należy skontaktować się z biurem i uzyskać  informacje dotyczące aktualnego kursu przeliczeniowego. 

Inne losowe pielgrzymki