Perły Adriatyku z wizytą w Medjugorie

Data:

-
/

Cena: 1300 PLN + 390 €

Zapisz się na wyjazd!

Inne dostępne terminy dla tego wyjazdu:

       

PERŁY ADRIATYKU Z WIZYTĄ W MEDJUGORIE 08 -15 lipca 2024 r.

1 dzień: godz. 2.00 zbiórka uczestników, pakowanie bagaży do autokaru; przejazd przez Słowację i Węgry do Chorwacji; po drodze krótki spacer po Budapeszcie; w godzinach popołudniowych przyjazd do miejscowości Marija Bistrica – nawiedzenie największego Sanktuarium Maryjnego w Chorwacji zwanego “chorwacką Częstochową”. Przejazd do hotelu – zakwaterowanie i obiadokolacja  – nocleg. (860 km)

2 dzień: śniadanie, przejazd malowniczą nadmorską trasą wzdłuż wybrzeży Adriatyku do Trogiru – jednego z najpiękniejszych miast w Chorwacji znajdującego się w regionie Środkowej Dalmacji u wybrzeży Morza Adriatyckiego; spacer po starówce miasta, Katedra Św. Wawrzyńca z XII w., gotyckie kościoły, kaplica bł. Ivana Ursini – najpiękniejszy zabytek renesansu w Dalmacji. Przejazd do Vepric, gdzie znajduje się chorwackie Sanktuarium Maryjne tzw. Bałkańskie Lourdes. Przejazd do Medjugorie – zakwaterowanie i obiadokolacja – nocleg. Dla chętnych możliwość udziału w wieczornych nabożeństwach. (650 km)

3 dzień:  śniadanie; zwiedzanie miejsc związanych z objawieniem; Medjugorie to jedna z najbardziej rozpoznawalnych bośniackich miejscowości licznie odwiedzana przez pielgrzymów z całego świata, dzięki objawieniom Matki Bożej. Po południu przejazd autokarem na miejsce pierwszych objawień Matki Bożej, kilkaset metrów ponad przysiółkiem wioski Bijakovici zwanym Podbrdo. Dzisiaj to miejsce nazywane jest Górą Objawień. Powrót do hotelu, udział w wieczornych nabożeństwach w Medjugorie, obiadokolacja  – nocleg. (10 km)

4 dzień: wczesna pobudka, następnie o wschodzie słońca wejście na górę Kriżevac ( dla chętnych) – droga krzyżowa od godziny 4:30. Kriżevac jest miejscem rozważania Męki Chrystusowej i Kalwarią medjugorskiego sanktuarium. Powrót do hotelu, o godzinie 9:00 na śniadanie dla wszystkich. Po śniadaniu przejazd do Mostaru. Mostar jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast w Bośni i Hercegowinie, dzięki wyjątkowemu naturalnemu pięknu, osmańskiej architekturze i oczywiście słynnemu, wpisanemu na listę światowego dziedzictwa UNESCO, Staremu Mostowi. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem m. in.: Krzywy Most, Tara Kulesi, Stari Most, dzielnica turecka, Bazar Kujundžiluk, (dla chętnych wejście do meczetu za dodatkową opłatą). Po południu przejazd do Kravicy. Wypoczynek nad wodospadami, dla chętnych możliwość kąpieli. Powrót do hotelu, udział w wieczornych nabożeństwach w Medjugorie, obiadokolacja  – nocleg. (550 km)

5 dzień:  śniadanie; przejazd do Dubrownika – miasta zwanego „Perłą Adriatyku”, zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Następnie przejazd do Neum – nadmorskiej miejscowości na wybrzeżu Morza Adriatyckiego – popołudniowy odpoczynek nad morzem. Zakwaterowanie i obiadokolacja  – nocleg. (200 km)

6 dzień: śniadanie; całodzienny odpoczynek nad Morzem Adriatyckim. Istnieje możliwość rejsu statkiem po zatoce i podziwianie panoramy Neum ( dla chętnych za dodatkową opłatą). Wieczorem obiadokolacja  – nocleg.

7 dzień: śniadanie; przejazd do Splitu – spacer promenadą Riva i zabytkowym centrum miasta z monumentalnym pałacem Dioklecjana; przejazd przez Chorwację wzdłuż wybrzeży Adriatyku do miejscowości Ludbreg – miasta cudu eucharystycznego, gdzie od sześciu wieków – przechowywana jest Monstrancja z Krwią Chrystusa znajdująca się w Sanktuarium Cudu Eucharystycznego. Przejazd do hotelu – zakwaterowanie i obiadokolacja  – nocleg. (670 km)

8 dzień :  śniadanie; wyjazd do Polski. Przejazd przez Węgry i Słowację. W drodze powrotnej możliwość wstąpienia do Tokaju lub Doliny Pięknej Pani na obiad lub degustację wina ( opcja dodatkowo płatna ). Zakończenie pielgrzymki w godzinach nocnych. (830 km)

Koszt 8 – dniowej pielgrzymki wynosi: 1300 zł + 390 euro

cena przy grupie min. 45 osób

Organizator zapewnia: – autokar Lux z klimatyzacją, video, wc, barkiem (kawa, herbata, woda mineralna - możliwość zakupienia u kierowców), – noclegi w hotelach klasy turystycznej (pokoje z łazienkami 2, 3 os.) – wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania regionalne w formie bufetu/lub serwowane i obiadokolacje – obsługę pilota na całej trasie wraz z systemem Tour guide (pilot kieruje grupą i oprowadza po zwiedzanych obiektach tam gdzie jest to możliwe), opłaty na TFG i TFP.

– Ubezpieczenie TU EUROPA obejmuje zwrot kosztów następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów ich leczenia za granicą oraz utraty bagażu. Ubezpieczenie to nie obejmuje zdarzeń zawinionych umyślnie. Uwaga! Porady medyczne w cenie 150 EUR  klient płaci sam, pobiera fakturę i pieniądze odzyskuje w Polsce od ubezpieczyciela - TU EUROPA.

Zachęcamy we własnym zakresie do ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej z przyczyn niezależnych / losowych od uczestnika – tueuropa.pl/ubezpieczenia turystyczne/ubezpieczenie-koszty-rezygnacji lub poprzez zgłoszenie chęci zawarcia ubezpieczenia do biura epielgrzym@interia.eu

Warunki uczestnictwa - uczestnik pielgrzymki:

– wypełnia umowę/zgłoszenie i dokonuje wpłaty w/w kwoty

– powinien posiadać ważny i niezniszczony dokument tożsamości;

– odpowiada za szkody wyrządzone z własnej winy podczas pielgrzymki;

– zobowiązany jest do przestrzegania punktualności i zaleceń pilota.

Organizator ponosi odpowiedzialność za własne usługi i świadczenia, zastrzega sobie możliwość zmiany programu i kosztów, terminu bądź odwołania pielgrzymki z przyczyn niezależnych od organizatora, tj. w przypadku braku odpowiedniej liczby uczestników, zmiany przepisów, działania siły wyższej.

CENA OBEJMUJE:

 • przejazd autokarem klasy turystycznej,
 • 7 noclegów według programu w hotelach klasy turystycznej,
 • ubezpieczenie TU EUROPA
 • ubezpieczenie KL od chorób przewlekłych – pakiet rozszerzony (nie obejmuje chorób nowotworowych),
 • wyżywienie zgodnie z programem,
 • opiekę pilota,
 • system nagłośnienia Tour Guide,
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy,
 • podatek VAT,
 • śpiewnik pielgrzyma,
 • pamiątkowy certyfikat.

CENA NIE OBEJMUJE:

 • dopłaty do pokoju jednoosobowego 220 euro/os.,
 • napojów do obiadokolacji innych niż woda,
 • prywatnych wydatków,
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji,
 • rejsu statkiem po zatoce w NEUM ( opcja fakultatywna dla chętnych),
 • obiadu i degustacji wina w drodze powrotnej ( opcja dodatkowa)

DODATKOWE OPŁATY:

 • 100 euro – pieniądze na bilety wstępu, przewodników lokalnych, wjazdy do miast, opłaty drogowe i parkingowe, taxy  klimatyczne –  (opłata obligatoryjna, płatna pilotowi grupy w dniu wyjazdu);

UWAGA:

Płatności należy dokonać na konto Biuro Turystyczne „Pielgrzym”, ul. Piwonii 10, 35-604 Rzeszów

 Zaliczka w kwocie 1300 zł płatna do 5 dni od daty zapisy na rachunek Bank ING SA nr konta PL 12 1050 1562 1000 0091 3584 6104 

Kwota 390 euro płatna do dnia 30.05.2024 r. na rachunek walutowy w walucie EURO Bank ING SA nr konta PL 71 1050 1562 1000 0092 7374 5092  SWIFT: INGBPLPW 

lub 

Jest możliwość dokonania całości opłat za wyjazd w PLN - przy wyborze tej opcji przeliczenia dokonujemy wg. kursów kupna i sprzedaży walut obcych – tabela C z dnia wpłaty, bieżące kursy kupna i sprzedaży walut obcych za złote określonych w § 5 uchwały Nr 51/2002 Zarządu Narodowego Banku Polskiego z dnia 23 września 2002 r. w sprawie sposobu wyliczania i ogłaszania bieżących kursów walut obcych (Dz. Urz. NBP z 2023 r. poz. 1. https://nbp.pl/statystyka-i-sprawozdawczosc/kursy/tabela-c/  kolumna sprzedaż. Celem przeliczenia kwoty należy skontaktować się z biurem i uzyskać informacje dotyczace aktualnego kursu.

Inne losowe pielgrzymki