Pielgrzymka do Grecji śladami św. Pawła

Data:

-
/

Cena: 1400 PLN + 490 €

Termin minął

Inne dostępne terminy dla tego wyjazdu:

 

 

GRECJA ŚLADAMI ŚW. PAWŁA APOSTOŁA 27.04 - 04.05.2024

1 dzień; zbiórka uczestników o godz. 1:00 -  w Rzeszowie - pakowanie bagaży; wyjazd do hotelu transferowego w okolicy  Paracina lub Nisza – zakwaterowanie i obiadokolacja.

2 dzień; śniadanie; wyjazd do Salonik, zwiedzanie Katedry św. Demetriusza, Biała Wieża, Łuk Galeriusza, pomnik Aleksandra Wielkiego, spacer nadmorską promenadą – przejazd do hotelu zakwaterowanie  i obiadokolacja.    

3 dzień; śniadanie; wyjazd do Kavalli (dawne Neapoli) miasta z którego w 48 roku p.n.e. Św. Paweł rozpoczął swoją działalność misyjną, zwiedzanie kościoła Agios Nikolaos do którego przybył  Św. Paweł, oglądanie wspaniałej panoramy portu i starego miasta wraz ze starożytnym akweduktem; przejazd do Filippi, miejsca chrztu pierwszego Europejczyka, kobiety o imieniu Lidia, pierwszego miasta w Grecji związanego z działalnością Św. Pawła, zwiedzanie agory, bazyliki oraz więzienia w którym osadzony był Św. Paweł; wyjazd do hotelu w okolicach Tragany, zakwaterowanie i obiadokolacja.

4 dzień; śniadanie; wyjazd do Aten: zwiedzanie m.in. Akropolu i Muzeum: świątynia Ateny; Nike, Propyleje, Partenon, Erechtejon, spacer przez Agorę, Plakę pod stadion olimpijski i pałac królewski; wyjazd do hotelu w Agi Theodori ok. Koryntu; zakwaterowanie i obiadokolacja.  (dla chętnych popołudniowy odpoczynek nam morzem).

5 dzień; śniadanie wyjazd do Napflio i zwiedzanie największej w Grecji twierdzy, ze wspaniałymi widokami na morze (998 schodów do pokonania aby można się było rozkoszować widokami); wyjazd do Mykentwierdza  legendarnego króla Agamemnona; wyjazd do Koryntu i zwiedzanie ruin antycznego miasta, rzymski rynek i Świątynia Apollina; powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg. (dla chętnych popołudniowy odpoczynek nad morzem).

6 dzień; śniadanie, przyjazd do Meteorów; zwiedzanie potężnego centrum klasztornego wschodniego kościoła ortodoksyjnego położonego na skałach 613 m n.p.m., W trakcie przejazdu postój w Termopilach miejscu bitwy między Grekami a Persami, pomnik Leonidasa; przejazd do hotelu  tranzytowego w ok. Leptokaria - zakwaterowanie  i obiadokolacja.                     

7 dzień;  śniadanie, wyjazd do Belgradu – zwiedzanie miasta, oraz największej na świecie cerkwi  Św. Sawy  - przejazd do hotelu w ok. Belgradu - zakwaterowanie  i obiadokolacja.

8 dzień; godz. 6.30 pakowanie bagaży do autokaru, śniadanie, wyjazd do Rzeszowa. Możliwość obiadu - we własnym zakresie. Powrót w późnych godzinach nocnych ok. godz. 24.00 ( w zależności od warunków na przejściu granicznym). Zakończenie pielgrzymki.

Koszt 8-dniowej pielgrzymki wynosi: 1400 zł + 490 euro 

Cena obliczona przy grupie min 42 osób,

dopłata za pokój 1 osobowy - 200 euro 

Organizator zapewnia: – autokar Lux z klimatyzacją, video, wc, barkiem (kawa, herbata, woda - możliwość zakupu u kierowcy), – noclegi w hotelach klasy turystycznej  (pokoje z łazienkami 2, 3 os.) – wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania i obiadokolacje (z wyłączeniem przejazdów nocnych) – obsługę pilota z systemem tour guide na całej trasie (pilot kieruje grupą i oprowadza po zwiedzanych obiektach tam gdzie jest to możliwe), opłaty drogowe i klimatyczne, opłata na TFG/TFP, ubezpieczenie TU EUROPA.

Organizator ponosi odpowiedzialność za własne usługi i świadczenia, zastrzega sobie możliwość zmiany programu i kosztów, terminu bądź odwołania pielgrzymki z przyczyn niezależnych od organizatora, tj. w przypadku braku odpowiedniej liczby uczestników, zmiany przepisów, działania siły wyższej.

Ubezpieczenie: Polisa obejmuje zwrot kosztów następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów ich leczenia za granicą oraz utraty bagażu. 
 

Uwaga! Porady medyczne w cenie 150 EUR  klient płaci sam, pobiera fakturę i pieniądze odzyskuje w Polsce od ubezpieczyciela - TU EUROPA.

Zachęcamy we własnym zakresie do ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej z przyczyn niezależnych / losowych od uczestnika – https://tueuropa.pl/ubezpieczenia-turystyczne/ubezpieczenie-koszty-rezygnacji.htm;

Warunki uczestnictwa! Uczestnik pielgrzymki:

– wypełnia zgłoszenie i dokonuje wpłaty w/w kwoty- 1400 zł - zaliczka płatna przy zapisie, 490 euro płatne do 15.03.2024.

– pieniądze na bilety wstępu, wjazdy do miast, taxy klimatyczne, przewodników lokalnych –   120 euro (płatne pilotowi grupy w dniu wyjazdu - opłata obligatoryjna);

– * fakultatywnie możliwość zamówienia tradycyjnego wieczóru greckiego z lokalną muzyką, winem i jedzeniem - ok. 55 euro/os

– powinien posiadać ważny i niezniszczony dokument tożsamości;

– odpowiada za szkody wyrządzone z własnej winy podczas pielgrzymki;

– zobowiązany jest do przestrzegania punktualności i zaleceń pilota.

UWAGA:

Płatności należy dokonać na konto:

Biuro Turystyczne „Pielgrzym” 

35-604 Rzeszów, ul. Piwonii 10

Bank ING SA nr konta PL 12 1050 1562 1000 0091 3584 6104 PLN
Bank ING SA nr konta PL 71 1050 1562 1000 0092 7374 5092 EUR
SWIFT: INGBPLPW

Istnieje możliwość wpłaty całości kowty w PLN 

Radzimy zabrać ze sobą na pielgrzymkę: lekarstwa na własne potrzeby, mały zagłówek, ręcznik, wygodne buty, pantofle-klapki, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, parasol, aparat, ubiór stosowny do wejścia do kościoła (panie – zakrywający ramiona i kolana; panowie – długie spodnie).

Inne losowe pielgrzymki