Pielgrzymka do Włoch śladami świetych

Nasze pielgrzymki – wycieczki mają charakter religijny w pełnym tego słowa znaczeniu. Tego rodzaju pielgrzymki dają niezapomniane przeżycia religijne i krajoznawcze. Zapraszamy i życzymy miłego z nami pielgrzymowania !!

Data:

-
/

Cena: 1100 PLN + 380 €

Termin minął

PIELGRZYMKA Z DO WŁOCH ŚLADAMI ŚWIĘTYCH

1 dzień /  (z piątku na sobotę): godz. 1.00 zbiórka uczestników przy Parafii Katedralnej w Rzeszowie, Sikorskiego 21, pakowanie bagaży do autobusu; wyjazd do Wiednia na Kahlenberg i Msza Święta – nawiedzenie kościoła, gdzie Król Jan III Sobieski uczestniczył we Mszy Świętej jako ministrant przed wielką bitwą z Turkami w roku 1683; przejazd na zwiedzanie miasta m.in. Katedry św. Szczepana i spacer przez Hofburg; wyjazd do Tarvisio – zakwaterowanie i obiadokolacja.

2 dzień:  pakowanie bagaży, śniadanie, wyjazd do Padwy, gdzie zwiedzimy romańsko – gotycką Bazylikę Św. Antoniego z Jego grobem; wyjazd do Rimini – zakwaterowanie i obiadokolacja. ( dla chętnych odpoczynek nad morzem)

3 dzień:  pakowanie bagaży, śniadanie; wyjazd do Loreto, zwiedzanie słynnej Bazyliki i Domku Świętej Rodziny oraz nawiedzenie Cmentarza Żołnierzy Polskich, czas na modlitwę; wyjazd do San Giovanni Rotondo - zwiedzanie miejsc związanych z działalnością Świętego Ojca PIO i nawiedzenie relikwii  – przejazd do hotelu, zakwaterowanie i obiadokolacja.

4 dzień:  pakowanie bagaży, śniadanie; przejazd na Monte Sant Angelo – nawiedzenie groty gdzie ukazał się Święty Michał Archanioł; wyjazd na Monte Cassino – nawiedzenie Cmentarza Żołnierzy Polskich, czas na modlitwę oraz zwiedzanie Klasztoru OO. Benedyktynów; przejazd do hotelu w okolicach Rzymu – zakwaterowanie i obiadokolacja. 

5 dzień:  śniadanie; wyjazd do Watykanu, uczestnictwo w audiencji  generalnej pod przewodnictwem Ojca Świętego; zwiedzanie bazyliki św. Piotra z nawiedzeniem grobu Ojca Świętego Jana Pawła II czas wolny na zakup pamiątek i dewocjonaliów, oraz Rzym Starożytny, Koloseum (zwiedzanie z zewnątrz), spacer do słynnej fontanny Di Trevi; powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

6 dzień: pakowanie bagaży, śniadanie; wyjazd do Rzymu – zwiedzanie  bazyliki św. Pawła za Murami, św. Jana na Lateranie i Santa Maria  Maggiore; wyjazd do hotelu  – obiadokolacja i nocleg.

7 dzień: pakowanie bagaży, śniadanie; wyjazd do Cascii – nawiedzenie sanktuarium i relikwii św. Rity; przejazd na zwiedzanie Asyżu m.in. Bazyliki Św. Franciszka, Św. Klary i Matki Bożej Anielskiej (róże bez kolców); wyjazd do hotelu w  okolicy Castel San Pietro Terme  – zakwaterowanie i obiadokolacja.

8 dzień: pakowanie bagaży, śniadanie; wyjazd do Wenecji i wypłynięcie statkiem na zwiedzanie Bazyliki św. Marka i Placu; przejazd do hotelu – (nocleg tranzytowy Słowenia/Węgry) – zakwaterowanie i obiadokolacja.

9 dzień: pakowanie bagaży, śniadanie; wyjazd do Budapesztu na wzgórze Gelerta - podziwianie panoramy miasta, Plac Bohaterów, przejazd przez miasto do Bazyliki Św. Stefana - trzeciej co do wielkości na Węgrzech; przejazd do Rzeszowa – zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.

Koszt  - 9 dniowej pielgrzymki do Rzymu wynosi: 1100 zł + 380 euro.

Cena obliczona przy grupie min 45 osób,

Dopłata do pokoju 1 osobowego 200 euro

Organizator zapewnia: autokar Lux z klimatyzacją, video, wc, barkiem (kawa i herbata gratis), noclegi w hotelach klasy turystycznej (pokoje z łazienkami 2, 3 os.); wyżywienie 2 razy dziennie, śniadania i obiadokolacje; obsługę pilota na całej trasie (pilot kieruje grupą i oprowadza po zwiedzanych obiektach tam gdzie jest to możliwe) – Msza Św. (codziennie)

Ubezpieczenie TU EUROPA obejmuje zwrot kosztów następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów ich leczenia za granicą oraz utraty bagażu. Ubezpieczenie to nie obejmuje, zaburzeń psychicznych i depresji oraz zdarzeń zawinionych umyślnie.                                       

Zachęcamy we własnym zakresie do ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej z przyczyn niezależnych / losowych od uczestnika – kontakt  TU EUROPA 71 369 28 87, bok@tueuropa.pl.

Uwaga! Porady medyczne w cenie do 100 euro klient płaci sam, pobiera fakturę i pieniądze odzyskuje w Polsce od ubezpieczyciela - TU EUROPA.

 Warunki uczestnictwa! Uczestnik pielgrzymki:

– wypełnia zgłoszenie i dokonuje wpłaty w/w kwoty 

– pieniądze na bilety wstępu, przewodników lokalnych, wiazdy do miast –   60 euro (płatne pilotowi grupy w dniu wyjazdu);

– powinien posiadać ważny i niezniszczony dokument tożsamości;

– odpowiada za szkody wyrządzone z własnej winy podczas pielgrzymki;

– zobowiązany jest do przestrzegania punktualności i zaleceń pilota.

Organizator ponosi odpowiedzialność za własne usługi i świadczenia, zastrzega sobie możliwość zmiany programu i kosztów, terminu bądź odwołania pielgrzymki z przyczyn niezależnych od organizatora, tj. w przypadku braku odpowiedniej liczby uczestników, zmiany przepisów, działania siły wyższej.

Uczestnik ma prawo i obowiązek zapoznać się przed wyjazdem z wymogami dotyczącymi posiadania niezbędnych testów, szczepień, certyfikatów wymaganych przez państwa do których podróżuje. Brak dopełnienia przez Uczestnika ww. wymogów (np. z tytułu  epidemii Covid 19 i innych chorób wirusowych z grupy koronawirusów lub chorób przewlekłych) obciąża wyłącznie Uczestnika. Aktualnie obowiazujące wytyczne dotyczące podóżowania dostępne są na stonie https://www.gov.pl/web/wlochy/informacje-dla-podrozujacych-do-wloch.

Radzimy zabrać ze sobą na pielgrzymkę: lekarstwa na własne potrzeby, mały zagłówek, ręcznik, wygodne buty, pantofle-klapki, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, parasol, aparat, ubiór stosowny do wejścia do kościoła (panie – zakrywający ramiona i kolana; panowie – długie spodnie).

Orientacyjne ceny we Włoszech w euro: chleb ok. 2, kawa cappuccino ok. 2, lody ok. 2, woda ok. 2, owoce za l kg ok. 3, korale od 5 do 10, parasole od 10, albumy miast od 5 do 8, różańce od 2 do 10, błogosławieństwo Papieskie ok. 12, wyjazd na kopułę bazyliki ok. 10.

UWAGA:

Płatności należy dokonać na konto: 

Biuro Turystyczne „Pielgrzym”

Bank ING SA nr konta PL 12 1050 1562 1000 0091 3584 6104 PLN
Bank ING SA nr konta PL 71 1050 1562 1000 0092 7374 5092 EUR

SWIFT: INGBPLPW

Inne losowe pielgrzymki