Bałtyckim szlakiem - Litwa, Łotwa, Estonia , Finlandia

Nasze pielgrzymki – wycieczki mają charakter religijny w pełnym tego słowa znaczeniu. Tego rodzaju pielgrzymki dają niezapomniane przeżycia religijne i krajoznawcze. Zapraszamy i życzymy miłego z nami pielgrzymowania !!

Data:

-
/

Cena: 990 PLN + 360 €

Termin minął

Kraje nadbałtyckie: Litwa/Łotwa/Estonia/Finlandia

TRASA:
RZESZÓW – SOKÓŁKA – STUDZIENICZNA – KOWNO – SZAWLE – GÓRA KRZYŻY – SZYDŁÓW –RYGA – TALLIN – HELSINKI – PANAWA – WILNO – TROKI – WIGRY – RZESZÓW.

 

1. dzień
Zbiórka uczestników w Rzeszowie, wyjazd do Sokółki. Tam zwiedzanie kościoła św. Antoniego Padewskiego, podniesionego do rangi Kolegiaty. Tutaj 12 października 2008 roku wydarzył się cud eucharystyczny (msza św.). Wyjazd do Studzienicznej - odwiedzenie pięknie usytuowanego nad Jeziorem Studzienicznym sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej. Miejsce to znajduje się na wyspie połączonej z lądem groblą. W 1999 roku odwiedził je papież Jan Paweł II, co zostało upamiętnione jego pomnikiem nad jeziorem. Wyjazd do Wilna - zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

2. dzień
Śniadanie, zwiedzanie Kowna, m.in.: Stare Miasto z Ratuszem, ruiny zamku kowieńskiego, katedra św. Piotra i Pawła, Dom Perkuna. Przejazd do Szawli. Tam zwiedzanie Góry Krzyży, gdzie znajdują się dziesiątki tysięcy symboli męki Chrystusa. Przejazd do Szydłowa. Tam odwiedzenie Sanktuarium Matki Bożej. W Szydłowie, w 1608 roku objawiła się Najświętsza Maryja Panna i było to jedno z jej pierwszych objawień w Europie i bodaj jedyne, gdy Matka Boża zwróciła się do niekatolika.W 1993 roku do Szydłowa przybył będący w trakcie pielgrzymki po Litwie, papież Jan Paweł II. Przejazd do Rygi - zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

3. dzień
Śniadanie, zwiedzanie Starówki Rygi, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO: fortyfikacje miejskie z Basztą Prochową, katedra Domska, kościoły św. Piotra i św. Jakuba oraz zespół średniowiecznych kamieniczek. Popołudniu przejazd do Jurmały – najsłynniejszego nadbałtyckiego miasta Łotwy. Podziwiać tu można jedne z najpiękniejszych drewnianych domków w okolicy oraz plaże odznaczone błękitną flagą, wizyta nad morzem - czas wolny; powrót do hotelu na obiadokolację - nocleg.

 

4. dzień
Śniadanie, przejazd na zwiedzanie Tallina - górne i dolne miasto, gdzie zobaczyć można m.in.:  Newskiego, ratusz, malownicze średniowiecze uliczki. Tallin był jednym z tych nadbałtyckich miast, które szczęśliwie uniknęły poważnych zniszczeń podczas II wojny światowej. Chociażby z tego względu warto odwiedzić stolicę Estonii - miłośnicy średniowiecznej architektury powinni być nią zachwyceni. Tallin to prawdziwa perełka wśród nadbałtyckich miast; przejazd do hotelu; zakwaterowanie i obiadokolacja – nocleg.

 

5. dzień
Śniadanie, przejazd do portu i zaokrętowanie na prom o godz. 8:00. Przypłynięcie do Helsinek o godz. 10:40. Spotkanie z przewodnikiem miejscowym i zwiedzanie stolicy Finlandii: Plac Senacki z katedrą luterańską, sobór Uspieński – największy sobór w Europie Zachodniej, Skalny Kościół, port jachtowy. Swój urok stolica Finlandii na pewno zawdzięcza położeniu – Helsinki rozmieszczone są m.in. na kilkudziesięciu wyspach i wysepkach nad Zatoką Fińską. „Opcjonalnie (dla chętnych)”: rejs tramwajem wodnym do twierdzy Suomenlinna położonej na grupie sześciu wysp, która dawniej miała za zadanie bronić Helsinek od strony morza. Obiekt został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO – około 5/8 euro. Przejazd do portu. Zaokrętowanie na prom, przypłynięcie w godzinach wieczornych do Tallina - powrót do hotelu na obiadokolację - nocleg.

 

6. dzień
Śniadanie, przejazd do kościoła w skale w Tallinie w dzielnicy Töölö , następnie do Panawy, na 2/3 godzinny odpoczynek nad morzem, przejazd do Wilna; zakwaterowanie i obiadokolacja – nocleg.


7. dzień
Śniadanie, całodzienne zwiedzanie Wilna: cerkiew przy Ostrej Bramie, katedra, kościoły: św. Ducha, św. Anny, św. Piotra i Pawła, zwiedzanie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie znajduje się oryginalny obraz „Jezu ufam Tobie” namalowany według wskazówek św. Faustyny Kowalskiej w 1934 roku. Przejazd do dzielnicy Antokol, gdzie znajdował się Dom Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, w którym mieszkała siostra Faustyna. W domu tym, 13 i 14 września 1935 roku, w objawieniu prywatnym, sam Pan Jezus podyktował siostrze Faustynie Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Obecnie mieści się tam skromne muzeum z relikwiami świętej. Powrót do hotelu na obiadokolację - nocleg.

8 dzień:
śniadanie, cd. zwiedzania Wilna: Stare Miasto, Ratusz, Muzeum Mickiewicza, Kościoły: Katedry z grobami królewskimi, Św. Kazimierza, Cmentarza na Rossie, Góra Trzech Krzyży; przejazd do Trok – zwiedzanie zamku księcia Witolda z XIV wieku. Powrót do hotelu na obiadokolację - nocleg.


9 dzień:
śniadanie, wyjazd w kierunku Polski, przejazd do Wigier - zwiedzanie kompleksu pokamedulskiego, tu przyroda głośno przemawia jednym głosem z historią. Wzgórze wigierskie, to miejsce które odwiedzali wielcy królowie od Władysława Jagiełły zaczynając a na Janie Kazimierzu kończąc, to tu przybywali wielcy architekci, malarze, poeci. To właśnie Wigry wybrał Św. Jan Paweł II na miejsce swojego kilkudniowego odpoczynku w czasie pielgrzymki do Polski. Wyjazd do Rzeszowa i zakończenie pielgrzymki w godzinach nocnych.

Koszt 9 – dniowej pielgrzymki wynosi: 990 zł + 360 euro
Cena obliczona przy grupie min 42 osób,

Organizator zapewnia: – autokar Lux z klimatyzacją, video, wc, barkiem (kawa i herbata gratis), – noclegi w hotelach klasy turystycznej (pokoje z łazienkami 2, 3 os.) – wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania kontynentalne włoskie w formie bufetu i obiadokolacje (z wyłączeniem przejazdów nocnych) – obsługę pilota na całej trasie wraz z systemem Tourguide (pilot kieruje grupą i oprowadza po zwiedzanych obiektach tam gdzie jest to możliwe).

 Ubezpieczenie obejmuje zwrot kosztów następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów ich leczenia za granicą oraz utraty bagażu. Ubezpieczenie to nie obejmuje zdarzeń zawinionych umyślnie.

Uwaga! Porady medyczne w cenie do 100 euro klient płaci sam, pobiera fakturę i pieniądze odzyskuje w Polsce od ubezpieczyciela.

 Warunki uczestnictwa! Uczestnik pielgrzymki:

– wypełnia zgłoszenie i dokonuje wpłaty w/w kwoty 

– pieniądze na bilety wstępu, przewodników lokalnych, wiazdy do miast –   110 euro (płatne pilotowi grupy w dniu wyjazdu);

– powinien posiadać ważny i niezniszczony dokument tożsamości;

– odpowiada za szkody wyrządzone z własnej winy podczas pielgrzymki;

– zobowiązany jest do przestrzegania punktualności i zaleceń pilota.

Organizator ponosi odpowiedzialność za własne usługi i świadczenia, zastrzega sobie możliwość zmiany programu i kosztów, terminu bądź odwołania pielgrzymki z przyczyn niezależnych od organizatora, tj. w przypadku braku odpowiedniej liczby uczestników, zmiany przepisów, działania siły wyższej.

Uczestnik ma prawo i obowiązek zapoznać się przed wyjazdem z wymogami dotyczącymi posiadania niezbędnych testów, szczepień, certyfikatów wymaganych przez państwa do których podróżuje. Brak dopełnienia przez Uczestnika ww. wymogów (np. z tytułu  epidemii Covid 19 i innych chorób wirusowych z grupy koronawirusów lub chorób przewlekłych) obciąża wyłącznie Uczestnika. Aktualnie obowiazujące wytyczne dotyczące podóżowania dostępne są na stonie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/estonia.

Ubezpieczenie: Polisa obejmuje zwrot kosztów następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów ich leczenia za granicą oraz utraty bagażu. Ubezpieczenie nie obejmuje zdarzeń wynikłych z chorób przewlekłych leczonych w Polsce jak rówież przebywania na kwarantannie.
Uwaga! Porady medyczne w cenie 100 EUR  klient płaci sam, pobiera fakturę i pieniądze odzyskuje w Polsce od ubezpieczyciela - UNIQA.

Zachęcamy we własnym zakresie do ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej z przyczyn niezależnych / losowych od uczestnika – kontakt Uniqa  https://www.uniqa.pl/ubezpieczenie-turystyczne-swiat-europa/#zakrespakietu

Radzimy zabrać ze sobą na pielgrzymkę: lekarstwa na własne potrzeby, mały zagłówek, ręcznik, wygodne buty, pantofle-klapki, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, parasol, aparat, ubiór stosowny do wejścia do kościoła (panie – zakrywający ramiona i kolana; panowie – długie spodnie).

 

Inne losowe pielgrzymki