Pielgrzymka do Włoch śladami świetych

Nasze pielgrzymki – wycieczki mają charakter religijny w pełnym tego słowa znaczeniu. Tego rodzaju pielgrzymki dają niezapomniane przeżycia religijne i krajoznawcze. Zapraszamy i życzymy miłego z nami pielgrzymowania !!

Data:

-
/

Cena: 1100 PLN + 380 €

Termin minął

PIELGRZYMKA Z DO WŁOCH ŚLADAMI ŚWIĘTYCH

1 dzień /  (z piątku na sobotę): godz. 1.00 zbiórka uczestników przy Parafii Katedralnej w Rzeszowie, Sikorskiego 21, pakowanie bagaży do autobusu; wyjazd do Wiednia na Kahlenberg i Msza Święta – nawiedzenie kościoła, gdzie Król Jan III Sobieski uczestniczył we Mszy Świętej jako ministrant przed wielką bitwą z Turkami w roku 1683; przejazd na zwiedzanie miasta m.in. Katedry św. Szczepana i spacer przez Hofburg; wyjazd do Tarvisio – zakwaterowanie i obiadokolacja.

2 dzień:  pakowanie bagaży, śniadanie, wyjazd do Padwy, gdzie zwiedzimy romańsko – gotycką Bazylikę Św. Antoniego z Jego grobem; wyjazd do Rimini – zakwaterowanie i obiadokolacja. ( dla chętnych odpoczynek nad morzem)

3 dzień:  pakowanie bagaży, śniadanie; wyjazd do Loreto, zwiedzanie słynnej Bazyliki i Domku Świętej Rodziny oraz nawiedzenie Cmentarza Żołnierzy Polskich, czas na modlitwę; wyjazd do San Giovanni Rotondo - zwiedzanie miejsc związanych z działalnością Świętego Ojca PIO i nawiedzenie relikwii  – przejazd do hotelu, zakwaterowanie i obiadokolacja.

4 dzień:  pakowanie bagaży, śniadanie; przejazd na Monte Sant Angelo – nawiedzenie groty gdzie ukazał się Święty Michał Archanioł; wyjazd na Monte Cassino – nawiedzenie Cmentarza Żołnierzy Polskich, czas na modlitwę oraz zwiedzanie Klasztoru OO. Benedyktynów; przejazd do hotelu w okolicach Rzymu – zakwaterowanie i obiadokolacja. 

5 dzień:  śniadanie; wyjazd do Watykanu, uczestnictwo w audiencji  generalnej pod przewodnictwem Ojca Świętego; zwiedzanie bazyliki św. Piotra z nawiedzeniem grobu Ojca Świętego Jana Pawła II czas wolny na zakup pamiątek i dewocjonaliów, oraz Rzym Starożytny, Koloseum (zwiedzanie z zewnątrz), spacer do słynnej fontanny Di Trevi; powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

6 dzień: pakowanie bagaży, śniadanie; wyjazd do Rzymu – zwiedzanie  bazyliki św. Pawła za Murami, św. Jana na Lateranie i Santa Maria  Maggiore; wyjazd do hotelu  – obiadokolacja i nocleg.

7 dzień: pakowanie bagaży, śniadanie; wyjazd do Cascii – nawiedzenie sanktuarium i relikwii św. Rity; przejazd na zwiedzanie Asyżu m.in. Bazyliki Św. Franciszka, Św. Klary i Matki Bożej Anielskiej (róże bez kolców); wyjazd do hotelu w  okolicy Castel San Pietro Terme  – zakwaterowanie i obiadokolacja.

8 dzień: pakowanie bagaży, śniadanie; wyjazd do Wenecji i wypłynięcie statkiem na zwiedzanie Bazyliki św. Marka i Placu; przejazd do hotelu – (nocleg tranzytowy Słowenia/Węgry) – zakwaterowanie i obiadokolacja.

9 dzień: pakowanie bagaży, śniadanie; wyjazd do Budapesztu na wzgórze Gelerta - podziwianie panoramy miasta, Plac Bohaterów, przejazd przez miasto do Bazyliki Św. Stefana - trzeciej co do wielkości na Węgrzech; przejazd do Rzeszowa – zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.

Koszt  - 9 dniowej pielgrzymki do Rzymu wynosi: 1100 zł + 380 euro.

Cena obliczona przy grupie min 45 osób,

Organizator zapewnia: – autokar Lux z klimatyzacją, video, wc, barkiem (kawa i herbata gratis), – noclegi w hotelach klasy turystycznej (pokoje z łazienkami 2, 3 os.) – wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania kontynentalne włoskie w formie bufetu i obiadokolacje (z wyłączeniem przejazdów nocnych) – obsługę pilota na całej trasie wraz z systemem Tourguide (pilot kieruje grupą i oprowadza po zwiedzanych obiektach tam gdzie jest to możliwe).

 Ubezpieczenie obejmuje zwrot kosztów następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów ich leczenia za granicą oraz utraty bagażu. Ubezpieczenie to nie obejmuje zdarzeń zawinionych umyślnie.

Uwaga! Porady medyczne w cenie do 100 euro klient płaci sam, pobiera fakturę i pieniądze odzyskuje w Polsce od ubezpieczyciela.

 Warunki uczestnictwa! Uczestnik pielgrzymki:

– wypełnia zgłoszenie i dokonuje wpłaty w/w kwoty 

– pieniądze na bilety wstępu, przewodników lokalnych, wiazdy do miast –   60 euro (płatne pilotowi grupy w dniu wyjazdu);

– powinien posiadać ważny i niezniszczony dokument tożsamości;

– odpowiada za szkody wyrządzone z własnej winy podczas pielgrzymki;

– zobowiązany jest do przestrzegania punktualności i zaleceń pilota.

Organizator ponosi odpowiedzialność za własne usługi i świadczenia, zastrzega sobie możliwość zmiany programu i kosztów, terminu bądź odwołania pielgrzymki z przyczyn niezależnych od organizatora, tj. w przypadku braku odpowiedniej liczby uczestników, zmiany przepisów, działania siły wyższej.

Uczestnik ma prawo i obowiązek zapoznać się przed wyjazdem z wymogami dotyczącymi posiadania niezbędnych testów, szczepień, certyfikatów wymaganych przez państwa do których podróżuje. Brak dopełnienia przez Uczestnika ww. wymogów (np. z tytułu  epidemii Covid 19 i innych chorób wirusowych z grupy koronawirusów lub chorób przewlekłych) obciąża wyłącznie Uczestnika. Aktualnie obowiazujące wytyczne dotyczące podóżowania dostępne są na stonie https://www.gov.pl/web/wlochy/informacje-dla-podrozujacych-do-wloch.

Ubezpieczenie: Polisa obejmuje zwrot kosztów następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów ich leczenia za granicą oraz utraty bagażu. Ubezpieczenie nie obejmuje zdarzeń wynikłych z chorób przewlekłych leczonych w Polsce jak rówież przebywania na kwarantannie.
Uwaga! Porady medyczne w cenie 100 EUR  klient płaci sam, pobiera fakturę i pieniądze odzyskuje w Polsce od ubezpieczyciela - UNIQA.

Zachęcamy we własnym zakresie do ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej z przyczyn niezależnych / losowych od uczestnika – kontakt Uniqa  https://www.uniqa.pl/ubezpieczenie-turystyczne-swiat-europa/#zakrespakietu

Radzimy zabrać ze sobą na pielgrzymkę: lekarstwa na własne potrzeby, mały zagłówek, ręcznik, wygodne buty, pantofle-klapki, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, parasol, aparat, ubiór stosowny do wejścia do kościoła (panie – zakrywający ramiona i kolana; panowie – długie spodnie).

Orientacyjne ceny we Włoszech w euro: chleb ok. 2, kawa cappuccino ok. 2, lody ok. 2, woda ok. 2, owoce za l kg ok. 3, korale od 5 do 10, parasole od 10, albumy miast od 5 do 8, różańce od 2 do 10, błogosławieństwo Papieskie ok. 12, wyjazd na kopułę bazyliki ok. 10.

Inne losowe pielgrzymki