Bałkańskie Sanktuaria z wizytą w Medjugorie

Nasze pielgrzymki – wycieczki mają charakter religijny w pełnym tego słowa znaczeniu. Tego rodzaju pielgrzymki dają niezapomniane przeżycia religijne i krajoznawcze. Zapraszamy i życzymy miłego z nami pielgrzymowania !!

Data:

-
/

Cena: 990 PLN + 340 €

Termin minął

Inne dostępne terminy dla tej pielgrzymki:

     

 

Bałkańskie Sanktuaria z wizytą w Medjugorie 30.04 - 08.05.2022

Trasa: Rzeszów – Ludbreg – Marija Bistrica – Krka – Trogir – Split – Vepric –  Neum – Budva – Kotor– Medjugorie – Dubrovnik – Medjugorie – Medjugorie – Medjugorie - Mostar –  Sarajewo – Budapeszt  – Rzeszów.

1 dzień: o godz. 1:00 zbiórka uczestników przy Parafii w Rzeszowie, Przejazd przez Słowację, Węgry do Ludbregu (Cud Eucharystyczny), Sanktuarium Najświętszej Krwi Chrystusa, przejazd do  Mariji Bistricy gdzie jest jedno z najważniejszych chorwackich Sanktuariów Maryjnych, zwane  "chorwacką Częstochową". Przejazd do hotelu ok. Krka – zakwaterowanie i obiadokolacja  – nocleg. 

2 dzień: śniadanie i wyjazd na zwiedzanie wspaniałych wodospadów w Parku Narodowym na rzece Krka; przejazd do hotelu w okolicach Trogiru – zakwaterowanie i obiadokolacja  – nocleg.

3 dzień: śniadanie, wyjazd do Trogiru – miasteczko atrakcyjnie położone na niewielkiej wyspie zwanej „Chorwacką Wenecją”, przejazd do Splitu – zwiedzanie m.in.: Pałac Dioklecjana, Katedrę św. Dujama; przejazd do Vepric – Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes – Msza Św.; wyjazd do hotelu w Neum  –  odpoczynek mad morzem do obiadokolacji – nocleg. 

4 dzień: o godz. 8.00 Msza Św., śniadanie, całodzienny odpoczynek nad morzem, obiadokolacja. (Dla chętnych jest możliwość nocnego wypłynięcia statkiem na oglądanie panoramy NEUM za dodatkową opłatą 5 euro)  – nocleg. 

5 dzień: śniadanie, wyjazd do Czarnogóry; przejazd Budvy i Kotoru - zwiedzanie miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO, położonego nad Zatoką Kotorską porównywaną często do krajobrazu norweskich fiordów, spacer po starym mieście otoczonym murami obronnymi: Brama Morska, wieża zegarowa, katedra romańska św. Tripuna, kościół św. Łukasza i NMP.  Przejazd do hotelu, obiadokolacja – nocleg.

6 dzień: śniadanie, wyjazd do Dubrownika – zwiedzanie miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO – gdzie każdy budynek jest pięknym zabytkiem: Pałac Rektorów, Stradun, mury miejskie, klasztor franciszkanów z najstarszą czynną apteką z 1317 roku, Pałac Sponza, Słup Orlanda, katedra NMP, kościół św. Błażeja – patrona miasta, studnia Onufrego. Przejazd do hotelu w Medjugorie na obiadokolację; o godz. 18.00 Msza Święta, uczestniczenie w dalszych modlitwach  – nocleg.

7 dzień: śniadanie, wyjście na górę objawień w  Medjugorje, odmówienie różańca na dróżkach różańcowych, przejazd do Sanktuarium Maryjnego (kościół św. Jakuba); wyjazd nad wodospady; powrót do hotelu na obiadokolację o godz. 16.30 – wyjście do kościoła na modlitwę różańcową o godz. 18.00 i Mszę Świętą, uczestniczenie w dalszych modlitwach  – nocleg.

8 dzień: Po śniadaniu, wykwaterowanie, Przejazd  do Mostaru – zwiedzanie starówki tureckiej – Kujundziluk, meczet, dom Biśćevića, harem.  Przejazd przepięknym kanionem rzeki Neretwy do Sarajewa- zwiedzanie bałkańskiej Jerozolimy - Baśćarsija – turecka starówka,  Most Gavrilo Principa - miejsce zamachu na arcyksięcia Ferdynanda, Ferhadija, Karavanseraj, Bezistan. Przejazd na nocleg tranzytowy, obiadokolacja – nocleg.

9 dzień: Śniadanie, przejazd w kierunku Polski, po drodze postój w Budapeszcie – krótkie zwiedzanie miasta - spacer po mieście. Przejazd do Polski, – obiad tranzytowy (we własnym zakresie). Przyjazd  do Rzeszowa w godzinach nocnych.

Koszt 9 – dniowej pielgrzymki wynosi 990 zł + 340 euro

Organizator zapewnia: – autokar Lux z klimatyzacją, video, wc, barkiem (kawa i herbata gratis), – noclegi w hotelach klasy turystycznej  (pokoje z łazienkami 2, 3 os.) – wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania i obiadokolacje (z wyłączeniem przejazdów nocnych) – obsługę pilota z systemem tour guide na całej trasie (pilot kieruje grupą i oprowadza po zwiedzanych obiektach tam gdzie jest to możliwe), opłaty drogowe i klimatyczne, opłata na TFG, ubezpieczenie UNIQA.

Ubezpieczenie obejmuje zwrot kosztów następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów ich leczenia za granicą oraz utraty bagażu. Ubezpieczenie to nie obejmuje zdarzeń zawinionych umyślnie.

Uwaga! Porady medyczne w cenie do 100 euro klient płaci sam, pobiera fakturę i pieniądze odzyskuje w Polsce od ubezpieczyciela.

Warunki uczestnictwa! Uczestnik pielgrzymki:

– wypełnia zgłoszenie i dokonuje wpłaty w/w kwoty 

– pieniądze na bilety wstępu i przewodników lokalnych płatne w dniu wyjazdu –  80 euro;

– powinien posiadać ważny i niezniszczony dokument tożsamości;

– odpowiada za szkody wyrządzone z własnej winy podczas pielgrzymki;

– zobowiązany jest do przestrzegania punktualności i zaleceń pilota.

Organizator ponosi odpowiedzialność za własne usługi i świadczenia, zastrzega sobie możliwość zmiany programu i kosztów, terminu bądź odwołania pielgrzymki z przyczyn niezależnych od organizatora, tj. w przypadku braku odpowiedniej liczby uczestników, zmiany przepisów, działania siły wyższej.

Uczestnik ma prawo i obowiązek zapoznać się przed wyjazdem z wymogami dotyczącymi posiadania niezbędnych testów, szczepień, certyfikatów wymaganych przez państwa do których podróżuje. Brak dopełnienia przez Uczestnika ww. wymogów (np. z tytułu  epidemii Covid 19 i innych chorób wirusowych z grupy koronawirusów lub chorób przewlekłych) obciąża wyłącznie Uczestnika. Aktualnie obowiazujące wytyczne dotyczące podóżowania dostępne są na stonie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/chorwacja.

Ubezpieczenie: Polisa obejmuje zwrot kosztów następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów ich leczenia za granicą oraz utraty bagażu. Ubezpieczenie nie obejmuje zdarzeń wynikłych z chorób przewlekłych leczonych w Polsce jak rówież przebywania na kwarantannie.
Uwaga! Porady medyczne w cenie 100 EUR  klient płaci sam, pobiera fakturę i pieniądze odzyskuje w Polsce od ubezpieczyciela - UNIQA.

Zachęcamy we własnym zakresie do ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej z przyczyn niezależnych / losowych od uczestnika – kontakt Uniqa  https://www.uniqa.pl/ubezpieczenie-turystyczne-swiat-europa/#zakrespakietu

Radzimy zabrać ze sobą na pielgrzymkę: lekarstwa na własne potrzeby, mały zagłówek, ręcznik, wygodne buty, pantofle-klapki, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, parasol, woreczek na dokumenty i pieniądze, notes i długopis, aparat, ubiór stosowny do wejścia do kościoła (panie – zakrywający ramiona
i kolana; panowie – długie spodnie).

Inne losowe pielgrzymki