Śladami świętych w pielgrzymce do Włoch - Brak wolnych miejsc

Data:

-
/

Cena: 1400 PLN + 490 €

Zapisz się na wyjazd!

PIELGRZYMKA Z DO WŁOCH ŚLADAMI ŚWIĘTYCH - 25.06- 03.07.2024

1 dzień: godz. 1.00 zbiórka uczestnik przy parafii w Kamieniu, pakowanie bagaży do autokaru; wyjazd do Wiednia na Kahlenberg i Msza Święta – nawiedzenie kościoła, gdzie Król Jan III Sobieski uczestniczył we Mszy Świętej jako ministrant przed wielką bitwą z Turkami w roku 1683; przejazd na nocleg malowniczą trasą przez pasmo alpejskich dolomitów w okolice Tarvisio w prowincji Udine położonej w północnych Włoszech – zakwaterowanie i obiadokolacja – nocleg.

2 dzień: śniadanie; przejazd do Padwy, spacer po mieście z piękną architekturą z okresu średniowiecza oraz renesansu, zwiedzanie romańsko – gotyckiej Bazylikę Św. Antoniego z Jego grobem; wyjazd do Asyżu – zakwaterowanie i obiadokolacja – nocleg.

3 dzień: śniadanie; zwiedzanie Asyżu - miasta świętego Franciszka. Spacer po średniowiecznej starówce wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Asyż to miasto średniowiecznych domów zbudowanych z różowego kamienia i brukowanych uliczek, które na każdym kroku ozdobione są kwiatami i zielenią. W tym dniu zwiedzimy m.in. Bazyliki Św. Franciszka, Św. Klary i Matki Bożej Anielskiej (róże bez kolców); kolejnym punktem jest wizyta w Casci i Sanktuarium Św. Rity; przejazd na nocleg w okolice Rzymu – zakwaterowanie i obiadokolacja – nocleg.

4 dzień: śniadanie; wyjazd do Rzymu i zwiedzanie Watykanu oraz bazyliki św. Piotra z nawiedzeniem grobu Ojca Świętego Jana Pawła II, św. Jana na Lateranie i Santa Maria Maggiore; czas wolny na zakup pamiątek, Rzym Starożytny, Koloseum (zwiedzanie z zewnątrz), spacer do słynnej fontanny Di Trevi; powrót do hotelu – obiadokolacja – nocleg.

5 dzień: śniadanie; wyjazd do Rzymu – zwiedzanie bazyliki św. Pawła za Murami, cd. zwiedzania Rzymu; wyjazd na Monte Cassino – nawiedzenie Cmentarza Żołnierzy Polskich, czas na modlitwę oraz zwiedzanie Klasztoru OO. Benedyktynów; wyjazd do San Giovanni Rotondo – zakwaterowanie i obiadokolacja – nocleg.

6 dzień: śniadanie; zwiedzanie miejsc związanych z działalnością Świętego Ojca PIO w San Giovanni Rotondo i nawiedzenie relikwii; przejazd na Monte Sant Angelo – nawiedzenie groty gdzie ukazał się Święty Michał Archanioł; przejazd do Lanciano, zwiedzimy Katedrę (miejsce cudu eucharystycznego); wyjazd do Loreto – zakwaterowanie i obiadokolacja – nocleg.

7 dzień: śniadanie; zwiedzanie w Loreto słynnej Bazyliki i Domku Świętej Rodziny oraz nawiedzenie Cmentarza Żołnierzy Polskich, czas na modlitwę; wyjazd na zakwaterowanie – odpoczynek nad morzem (okolice Ravenna/ Chioggia), obiadokolacja – nocleg.

8 dzień : śniadanie; wyjazd do Wenecji i wypłynięcie statkiem na zwiedzanie miasta. Wenecja jest znanym na całym świecie ośrodkiem turystycznym i kulturalnym. Ze względu na swoją architekturę oraz nietypowe położenie znajduje się na Liście światowego dziedzictwa UNESCO; wyjazd w drogę powrotną do Polski (nocleg tranzytowy Słowenia/Węgry) – zakwaterowanie i obiadokolacja – nocleg.

9 dzień: śniadanie; wyjazd do Budapesztu na wzgórze Gelerta, kościół Macieja oraz spacer od placu i pomnika bohaterów do katedry; wyjazd do Polski – zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.

Koszt 9-dniowej pielgrzymki wynosi: 1400 zł + 490 euro 

Cena obliczona przy grupie min 45 osób,

dopłata za pokój 1 osobowy - 230 euro

Organizator zapewnia: – autokar Lux z klimatyzacją, video, wc, barkiem (kawa, herbata, woda mineralna - możliwość zakupienia u kierowców), – noclegi w hotelach klasy turystycznej (pokoje z łazienkami 2, 3 os.) – wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania kontynentalne włoskie w formie bufetu i obiadokolacje – obsługę pilota na całej trasie wraz z systemem Tourguide (pilot kieruje grupą i oprowadza po zwiedzanych obiektach tam gdzie jest to możliwe), opłaty na TFG i TFP.

 Warunki uczestnictwa - Uczestnik pielgrzymki:

– wypełnia zgłoszenie i dokonuje wpłaty w/w kwoty, 1400 zł - zaliczka płatna przy zapisie, 490 euro płatne do 15.05.2024 r.

– pieniądze na bilety wstępu, przewodników lokalnych, wiazdy do miast, opłaty parkingowe, opłaty klimatyczne –   100 euro (płatne pilotowi grupy w dniu wyjazdu - opłata obligatoryjna);

– powinien posiadać ważny i niezniszczony dokument tożsamości;

– odpowiada za szkody wyrządzone z własnej winy podczas pielgrzymki;

– zobowiązany jest do przestrzegania punktualności i zaleceń pilota.

Organizator ponosi odpowiedzialność za własne usługi i świadczenia, zastrzega sobie możliwość zmiany programu i kosztów, terminu bądź odwołania pielgrzymki z przyczyn niezależnych od organizatora, tj. w przypadku braku odpowiedniej liczby uczestników, zmiany przepisów, działania siły wyższej.

Ubezpieczenie: Polisa obejmuje zwrot kosztów następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów ich leczenia za granicą oraz utraty bagażu. 
Uwaga! Porady medyczne w cenie 150 EUR  klient płaci sam, pobiera fakturę i pieniądze odzyskuje w Polsce od ubezpieczyciela - TU EUROPA.

Zachęcamy we własnym zakresie do ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej z przyczyn niezależnych / losowych od uczestnika – https://tueuropa.pl/ubezpieczenia-turystyczne/ubezpieczenie-koszty-rezygnacji.htm;  

UWAGA:

Płatności należy dokonać na konto Biuro Turystyczne „Pielgrzym”, ul. Piwonii 10, 35-604 Rzeszów

 Zaliczka w kwocie 1400 zł płatna do 5 dni od daty zapisy na rachunek Bank ING SA nr konta PL 12 1050 1562 1000 0091 3584 6104 

Kwota 490 euro płatna do dnia 15.05.2024 r. na rachunek walutowy w walucie EURO Bank ING SA nr konta PL 71 1050 1562 1000 0092 7374 5092  SWIFT: INGBPLPW 

lub 

Jest możliwość dokonania całości opłat za wyjazd w PLN - przy wyborze tej opcji przeliczenia dokonujemy wg. kursów kupna i sprzedaży walut obcych – tabela C z dnia wpłaty, bieżące kursy kupna i sprzedaży walut obcych za złote określonych w § 5 uchwały Nr 51/2002 Zarządu Narodowego Banku Polskiego z dnia 23 września 2002 r. w sprawie sposobu wyliczania i ogłaszania bieżących kursów walut obcych (Dz. Urz. NBP z 2023 r. poz. 1. https://nbp.pl/statystyka-i-sprawozdawczosc/kursy/tabela-c/  kolumna sprzedaż. Celem przeliczenia kwoty należy skontaktować się z biurem i uzyskać informacje dotyczace aktualnego kursu.

Radzimy zabrać ze sobą na pielgrzymkę: lekarstwa na własne potrzeby, mały zagłówek, ręcznik, wygodne buty, pantofle-klapki, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, parasol, krem z filtrem, aparat, ubiór stosowny do wejścia do kościoła (panie – zakrywający ramiona i kolana; panowie – długie spodnie).

Inne losowe pielgrzymki