Śladami świętych w pielgrzymce do Włoch

Data:

-
/

Cena: 1400 PLN + 490 €

Zapisz się na wyjazd!

PIELGRZYMKA Z DO WŁOCH ŚLADAMI ŚWIĘTYCH - 21.09 - 29.09.2024

1 dzień: godz. 1.00 zbiórka uczestników przy Parafii Katedralnej w Rzeszowie, pakowanie bagaży do autobusu; wyjazd na Kahlenberg i Msza Święta – nawiedzenie kościoła, gdzie Król Jan III Sobieski uczestniczył we Mszy Świętej jako ministrant przed wielką bitwą z Turkami w roku 1683; przejazd przez centrum Wiednia - wyjazd w okolice Tarvisio/ Wenecja – zakwaterowanie i obiadokolacja  – nocleg.

2 dzień: śniadanie, wyjazd do Wenecji i wypłynięcie statkiem na zwiedzanie Bazyliki św. Marka i Placu; Msza Święta. Przejazd w okolice Rimini. Wypoczynek nad morzem – zakwaterowanie i obiadokolacja  – nocleg.

3 dzień:  śniadanie; przejazd do Loreto, zwiedzanie słynnej Bazyliki i Domku Świętej Rodziny oraz nawiedzenie Cmentarza Żołnierzy Polskich, czas na modlitwę; Msza Święta - wyjazd do San Giovanni, popołudniwe zwiedzanie i spacer po mieście – zakwaterowanie i obiadokolacja  – nocleg.

4 dzień: śniadanie; zwiedzanie miejsc związanych z działalnością Świętego Ojca PIO i nawiedzenie relikwii; przejazd na Monte Sant Angelo – nawiedzenie groty gdzie ukazał się Święty Michał Archanioł; przejazd do Lanciano, zwiedzimy Katedrę (miejsce cudu eucharystycznego); wyjazd do Monte Cassino- – nawiedzenie Cmentarza Żołnierzy Polskich, czas na modlitwę oraz zwiedzanie Klasztoru OO. Benedyktynów; wyjazd do Fiuggi – zakwaterowanie i obiadokolacja  – nocleg.

5 dzień: śniadanie; wyjazd do Rzymu, Audiencja na Placu Świętego Piotra w Rzymie – spacer na plac Navona, Panteon, fontanna di Trevi, schody hiszpańskie. Powrót do hotelu - obiadokolacja  – nocleg. Możliwość zorganizowania wieczorku tanecznego w hotelu (koszt 5-10 Euro na uczestnika).

6 dzień: śniadanie; wyjazd do Rzymu i zwiedzanie bazyliki św. Piotra z nawiedzeniem grobu Ojca Świętego Jana Pawła II,  św. Jana na Lateranie i Santa Maria Maggiore; czas wolny na zakup pamiątek i dewocjonaliów, oraz Rzym Starożytny, Koloseum (zwiedzanie z zewnątrz). Przejazd do Casci – zakwaterowanie i obiadokolacja  – nocleg.

7dzień:  Msza Święta i śniadanie. Przejazd do Asyżu. śniadanie; przejazd na zwiedzanie m.in. Bazyliki Św. Franciszka, Św. Klary i Matki Bożej Anielskiej (róże bez kolców); Przejazd na nocleg w okolicy Padwy – zakwaterowanie i obiadokolacja  – nocleg.

8 dzień: śniadanie;  przejazd do Padwy, gdzie zwiedzimy romańsko – gotycką Bazylikę Św. Antoniego z Jego grobem; Msza Święta – spacer po mieście – wyjazd do hotelu tranzytowego w okolicy Nagykanisza – zakwaterowanie i obiadokolacja  – nocleg.

9 dzień: śniadanie; wyjazd do Budapesztu na wzgórze Gelerta, kościół Macieja oraz spacer od placu i pomnika bohaterów do katedry; wyjazd do Rzeszowa – zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych. 

Koszt 9-dniowej pielgrzymki wynosi: 1400 zł + 490 euro 

Cena obliczona przy grupie min 45 osób,

dopłata za pokój 1 osobowy - 230 euro

Organizator zapewnia: – autokar Lux z klimatyzacją, video, wc, barkiem (kawa, herbata, woda mineralna - możliwość zakupienia u kierowców), – noclegi w hotelach klasy turystycznej (pokoje z łazienkami 2, 3 os.) – wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania kontynentalne włoskie w formie bufetu i obiadokolacje – obsługę pilota na całej trasie wraz z systemem Tourguide (pilot kieruje grupą i oprowadza po zwiedzanych obiektach tam gdzie jest to możliwe), ubezpieczenie turystyczne TU Europa Travel World - wariant standard, opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.

 Warunki uczestnictwa - Uczestnik pielgrzymki:

– wypełnia zgłoszenie i dokonuje wpłaty 1400 zł + 490 euro - ( możliwa patności w trzech ratach);

100 euro - pieniądze na bilety wstępu, przewodników lokalnych, wiazdy do miast, opłaty parkingowe, opłaty klimatyczne – (płatne pilotowi grupy w dniu wyjazdu - opłata obligatoryjna);

– powinien posiadać ważny i niezniszczony dokument tożsamości;

– odpowiada za szkody wyrządzone z własnej winy podczas pielgrzymki;

– zobowiązany jest do przestrzegania punktualności i zaleceń pilota.

Organizator ponosi odpowiedzialność za własne usługi i świadczenia, zastrzega sobie możliwość zmiany programu i kosztów, terminu bądź odwołania pielgrzymki z przyczyn niezależnych od organizatora, tj. w przypadku braku odpowiedniej liczby uczestników, zmiany przepisów, działania siły wyższej.

Ubezpieczenie: Polisa obejmuje zwrot kosztów następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów ich leczenia za granicą oraz utraty bagażu. 
Uwaga! Porady medyczne w cenie 150 EUR  klient płaci sam, pobiera fakturę i pieniądze odzyskuje w Polsce od ubezpieczyciela - TU EUROPA.

Zachęcamy we własnym zakresie do ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej z przyczyn niezależnych / losowych od uczestnika – https://tueuropa.pl/ubezpieczenia-turystyczne/ubezpieczenie-koszty-rezygnacji.htm; kontakt  TU EUROPA 71 369 28 87, bok@tueuropa.pl 

UWAGA:

Płatności należy dokonać na konto Biuro Turystyczne „Pielgrzym”, ul. Piwonii 10, 35-604 Rzeszów

Zaliczka w kwocie 400 zł płatna do 5 dni od daty zapisu, II rata w kwocie 1000 zł płatna do dnia 30.06.2024 na rachunek Bank ING SA nr konta PL 12 1050 1562 1000 0091 3584 6104 

III rata 490 euro płatna do dnia 16.08.2024 r. na rachunek walutowy w walucie EURO Bank ING SA nr konta PL 71 1050 1562 1000 0092 7374 5092  SWIFT: INGBPLPW 

lub 

Jest możliwość dokonania całości opłat za wyjazd w PLN - przy wyborze tej opcji przeliczenia dokonujemy wg. kursów kupna i sprzedaży walut obcych – tabela C z dnia wpłaty, bieżące kursy kupna i sprzedaży walut obcych za złote określonych w § 5 uchwały Nr 51/2002 Zarządu Narodowego Banku Polskiego z dnia 23 września 2002 r. w sprawie sposobu wyliczania i ogłaszania bieżących kursów walut obcych (Dz. Urz. NBP z 2023 r. poz. 1. https://nbp.pl/statystyka-i-sprawozdawczosc/kursy/tabela-c/ Celem przeliczenia kwoty należy skontaktować się z biurem i uzyskać informacje dotyczace aktualnego kursu.

Inne losowe pielgrzymki