Śladami świętych w pielgrzymce do Włoch

Data:

-
/

Cena: 1400 PLN + 490 €

Termin minął

PIELGRZYMKA Z DO WŁOCH ŚLADAMI ŚWIĘTYCH - WEEKEND MAJOWY 27.04 - 05.05.2024 

1 dzień: godz. 1.00 ( z piątku na sobotę) zbiórka uczestnik przy przy Parafii Katedralnej w Rzeszowie, Al. Sikorskiego 21 - pakowanie bagaży do autokaru; wyjazd do Wiednia na Kahlenberg i Msza Święta – nawiedzenie kościoła, gdzie Król Jan III Sobieski uczestniczył we Mszy Świętej jako ministrant przed wielką bitwą z Turkami w roku 1683; przejazd na nocleg malowniczą trasą alpejskich dolomitów w okolice Tarvisio w prowincji Udine położonej w północnych Włoszech – zakwaterowanie i obiadokolacja – nocleg.

2 dzień: śniadanie; przejazd do Padwy, spacer po mieście z piękną architekturą z okresu średniowiecza oraz renesansu, zwiedzanie romańsko – gotyckiej Bazyliki Św. Antoniego z Jego grobem; przejazd w okolice Rimini i popołudniowy odpoczynek nad morzem – zakwaterowanie i obiadokolacja  – nocleg.

3 dzień:  śniadanie; przejazd do Loreto, zwiedzanie słynnej Bazyliki i Domku Świętej Rodziny oraz nawiedzenie Cmentarza Żołnierzy Polskich, czas na modlitwę; przejazd do Lanciano gdzie zwiedzimy Katedrę (miejsce cudu eucharystycznego); przejazd do San Giovanni Rotondo, popołudniowe zwiedzanie i spacer po mieście – zakwaterowanie i obiadokolacja  – nocleg.

4 dzień: śniadanie; zwiedzanie miejsc związanych z działalnością Świętego Ojca PIO i nawiedzenie relikwii; przejazd na Monte Sant Angelo – nawiedzenie groty gdzie ukazał się Święty Michał Archanioł; wyjazd do Monte Cassino – nawiedzenie Cmentarza Żołnierzy Polskich, czas na modlitwę oraz zwiedzanie Klasztoru OO. Benedyktynów; przejazd w stronę Rzymu – zakwaterowanie i obiadokolacja  – nocleg.

5 dzień: śniadanie; wyjazd do Rzymu, Audiencja na Placu Świętego Piotra w Rzymie – spacer na plac Navona, Panteon, fontanna di Trevi, schody hiszpańskie. Powrót do hotelu - obiadokolacja  – nocleg. 

6 dzień: śniadanie; wyjazd do Rzymu i zwiedzanie bazyliki św. Piotra z nawiedzeniem grobu Ojca Świętego Jana Pawła II,  św. Jana na Lateranie i Santa Maria Maggiore; czas wolny na zakup pamiątek i dewocjonaliów, oraz Rzym Starożytny, Koloseum (zwiedzanie z zewnątrz). Przejazd do Casci – zakwaterowanie i obiadokolacja  – nocleg.

7 dzień:  śniadanie, nawiedzenie sanktuarium Św. Rity, przejazd do Asyżu - miasta świętego Franciszka. Spacer po średniowiecznej starówce wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Asyż to miasto średniowiecznych domów zbudowanych z różowego kamienia i brukowanych uliczek, które na każdym kroku ozdobione są kwiatami i zielenią. W tym dniu zwiedzimy m.in. Bazyliki Św. Franciszka, Św. Klary i Matki Bożej Anielskiej (róże bez kolców); Przejazd na nocleg w okolicy Padwy – zakwaterowanie i obiadokolacja  – nocleg.

8 dzień: śniadanie, wyjazd do Wenecji i wypłynięcie statkiem na zwiedzanie miasta. Wenecja jest znanym na całym świecie ośrodkiem turystycznym i kulturalnym. Ze względu na swoją architekturę oraz nietypowe położenie znajduje się na Liście światowego dziedzictwa UNESCO; wyjazd w drogę powrotną do Polski (nocleg tranzytowy Słowenia) – zakwaterowanie i obiadokolacja – nocleg.

9 dzień: śniadanie; wyjazd do Budapesztu na wzgórze Gelerta, kościół Macieja oraz spacer od placu i pomnika bohaterów do katedry; wyjazd do Rzeszowa – zakończenie pielgrzymki w godzinach nocnych ok. 22/23. 

Program jest ramowy - o kolejności zwiedzanych miejsc decyduje przewodnik. 
 

Koszt 9 - dniowej pielgrzymki wynosi: 1400 zł + 490 euro 

Cena obliczona przy grupie min 45 osób,

dopłata za pokój 1 osobowy - 200 euro

Organizator zapewnia: – autokar Lux z klimatyzacją, video, wc, barkiem (kawa, herbata, woda mineralna - możliwość zakupienia u kierowców), – noclegi w hotelach klasy turystycznej (pokoje z łazienkami 2, 3 os.) – wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania kontynentalne włoskie w formie bufetu i obiadokolacje – obsługę pilota na całej trasie wraz z systemem Tourguide (pilot kieruje grupą i oprowadza po zwiedzanych obiektach tam gdzie jest to możliwe), opłaty na TFG i TFP.

 Warunki uczestnictwa - Uczestnik pielgrzymki:

– wypełnia zgłoszenie i dokonuje wpłaty w/w kwoty, 1400 zł - zaliczka płatna przy zapisie, 490 euro płatne do 15.03.2024.

– pieniądze na bilety wstępu, przewodników lokalnych, wiazdy do miast, opłaty parkingowe, opłaty klimatyczne –   100 euro (płatne pilotowi grupy w dniu wyjazdu - opłata obligatoryjna);

– powinien posiadać ważny i niezniszczony dokument tożsamości;

– odpowiada za szkody wyrządzone z własnej winy podczas pielgrzymki;

– zobowiązany jest do przestrzegania punktualności i zaleceń pilota.

Organizator ponosi odpowiedzialność za własne usługi i świadczenia, zastrzega sobie możliwość zmiany programu i kosztów, terminu bądź odwołania pielgrzymki z przyczyn niezależnych od organizatora, tj. w przypadku braku odpowiedniej liczby uczestników, zmiany przepisów, działania siły wyższej.

Ubezpieczenie: Polisa obejmuje zwrot kosztów następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów ich leczenia za granicą oraz utraty bagażu. 
Uwaga! Porady medyczne w cenie 150 EUR  klient płaci sam, pobiera fakturę i pieniądze odzyskuje w Polsce od ubezpieczyciela - TU EUROPA.

Zachęcamy we własnym zakresie do ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej z przyczyn niezależnych / losowych od uczestnika – https://tueuropa.pl/ubezpieczenia-turystyczne/ubezpieczenie-koszty-rezygnacji.htm; kontakt  TU EUROPA 71 369 28 87, bok@tueuropa.pl 

UWAGA:

Płatności należy dokonać na konto:

Biuro Turystyczne „Pielgrzym” , 35-604 Rzeszów, ul. Piwonii 10

Bank ING SA nr konta PL 12 1050 1562 1000 0091 3584 6104 PLN
Bank ING SA nr konta PL 71 1050 1562 1000 0092 7374 5092 EUR
SWIFT: INGBPLPW

Istnieje możliwość wpłaty całości kowty w PLN

Radzimy zabrać ze sobą na pielgrzymkę: lekarstwa na własne potrzeby, mały zagłówek, ręcznik, wygodne buty, pantofle-klapki, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, parasol, aparat, ubiór stosowny do wejścia do kościoła (panie – zakrywający ramiona i kolana; panowie – długie spodnie).

Inne losowe pielgrzymki