Sanktuaria Maryjne Europy - Fatima, Lourdes, La Salette – 14 dni

Data:

-
/

Cena: 1900 PLN + 750 €

Zapisz się na wyjazd!

SANKTUARIA MARYJNE EUROPY - FATIMA, LOURDES, LA SALETTE 24.06 - 07.07.2024

1 dzień: godz. 1:00 zbiórka uczestników w Rzeszowie, pakowanie bagaży; wyjazd na nocleg tranzytowy w okolicach Tarvisio (Włochy); zakwaterowanie i obiadokolacja.

2 dzień: śniadanie i wyjazd do Mediolanu – spacer po starówce, oglądanie najważniejszych zabytków Mediolanu; przejazd do hotelu w okolicach Sanremo –  zakwaterowanie obiadokolacja.

3 dzień: śniadanie, przejazd na wybrzeże Costa Brava (okolice Lloret de Mar) – zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek nad Morzem do obiadokolacji.

4 dzień: śniadanie, całodzienny odpoczynek nad morzem na wybżerzu Costa Brava, obiadokolacja - nocleg.

5 dzień: śniadanie; przejazd na zwiedzanie Barcelony: spacer od pomnika Columba przez plac Ramblas do gotyckiej katedry Santa Maria del Mar z XV w., Sagrada Familia – kościół św. Rodziny (zwiedzanie z zewnątrz); wyjazd do Montserrat; nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej (Czarnulki); przejazd do hotelu w okolicach Saragosy - zakwaterowanie i obiadokolacja.

6 dzień: śniadanie; wyjazd do Saragosy i nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Pilar; przejazd do Madrytu, spacer po starówce; wyjazd w stronę Talavery – zakwaterowanie i obiadokolacja.

7 dzień: śniadanie; wyjazd do Lizbony, zwiedzanie  miejsc związanych ze św. Antonim; przejazd do Belem –  zwiedzanie Klasztoru Hieronimitów i Pałacu Królewskiego (obecnie siedziba prezydenta) zwiedzanie z zwenątrz; wyjazd do Fatimy; zakwaterowanie i obiadokolacja; o godz. 21.30 uczestnictwo w nabożeństwie różańcowym i Procesji Maryjnej z lampionami.

8 dzień: śniadanie; wyjście na zwiedzanie miejsc związanych z objawieniem, Loca Do Anjo (miejsce gdzie dzieciom objawił się Anioł), domy rodzinne pastuszków, Sanktuarium gdzie są pochowane dzieci; czas wolny; obiadokolacja o godz. 19.00; o godz. 21.30 uczestnictwo w nabożeństwie różańcowym i Procesji Maryjnej z lampionami.

9 dzień: śniadanie; wyjazd do Bragi religijnej stolicy Portugalii – zwiedzanie kompleksu kościelnego Bom Jezus; przejazd do Santiago de Compostela, zwiedzanie Bazyliki św. Jakuba Apostoła. Jest to jeden z ważniejszych ośrodków pielgrzymkowych chrześcijan obok Jerozolimy i Rzymu; przejazd do hotelu – zakwaterowanie i obiadokolacja.

10 dzień: śniadanie; wyjazd do Lourdes - zakwaterowanie i obiadokolacja. O godz. 21.00 nabożeństwo różańcowe i Procesja Maryjna z lampionami.               

11 dzień: śniadanie; wyjście na zwiedzanie miejsc związanych z objawieniem, przejście i modlitwa w Grocie gdzie ukazała się Matka Boża Bernardecie, Droga Krzyżowa, Msza Święta, możliwość zanurzenia w basenach, nawiedzenie domu św. Bernadety i czas wolny,  Obiadokolacja, 21.00 nabożeństwo różańcowe i Procesja Maryjna z lampionami.

12 dzień: śniadanie,wyjazd do Carcassonne – zwiedzanie średniowiecznego miasteczka z wspaniale zachowanymi murami obronnymi; wyjazd w stronę  La Salette – zakwaterowanie i obiadokolacja.

13 dzień: śniadanie, Droga Krzyżowa w La Salette, Msza Święta, czas wolny,  wyjazd do Rzeszowa - przejazd nocny ( w tym dniu nie ma obiadokolacji ani śniadania w dniu następnym - posiłki we własnym zakresie).         

14 dzień: przyjazd  do Rzeszowa i zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.

Koszt 14 - dniowej pielgrzymki wynosi: 1900 zł i 750 euro 

dopłata do pokoju 1 osobowego 230 euro

Organizator zapewnia: autokar Lux z klimatyzacją, video, wc, kawa, herbata, woda - możliwosc zakupu u kierowcy, noclegi w hotelach klasy turystycznej (pokoje z łazienkami 2, 3 os.); wyżywienie 2 razy dziennie, śniadania i obiadokolacje; obsługę pilota na całej trasie (pilot kieruje grupą i oprowadza po zwiedzanych obiektach tam gdzie jest to możliwe) – Msza Św. (codziennie)

Organizator ponosi odpowiedzialność za własne usługi i świadczenia, zastrzega sobie możliwość zmiany programu i kosztów, terminu bądź odwołania pielgrzymki z przyczyn niezależnych od organizatora, tj. w przypadku braku odpowiedniej liczby uczestników min. 45 osób, zmiany przepisów, działania siły wyższej.

Uwaga! Porady medyczne w cenie do 150 euro klient płaci sam, pobiera fakturę i pieniądze odzyskuje w Polsce od ubezpieczyciela. Organizator zapewnia: autokar Lux z klimatyzacją, video, wc, kawa, herbata, woda - możliwosc zakupu u kierowcy, noclegi w hotelach klasy turystycznej (pokoje z łazienkami 2, 3 os.); wyżywienie 2 razy dziennie, śniadania i obiadokolacje; obsługę pilota na całej trasie (pilot kieruje grupą i oprowadza po zwiedzanych obiektach tam gdzie jest to możliwe) – Msza Św. (codziennie). 

Cena nie zawiera:

  • 80 euro na bilety wstępu, opłaty na sanktuaria, opłaty drodowe, wjazdy do miast, parkingi, opłaty klimatyczne i przewodników lokalnych ( opłata obligatoryjna płatna pilotowi grupy w dniu wyjazdu)

  • Kosztów wycieczki fakultatywnej do Nazare ( dla chętnych – 30 euro/os.)

  • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji,

  • dopłata do pokoju jednoosobowego – 230 euro/os.,

  • Wydatków osobistych;

Ubezpieczenie TU EUROPA obejmuje zwrot kosztów następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów ich leczenia za granicą oraz utraty bagażu. Ubezpieczenie to nie obejmuje, zaburzeń psychicznych i depresji oraz zdarzeń zawinionych umyślnie.                                       

Zachęcamy we własnym zakresie do ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej z przyczyn niezależnych / losowych od uczestnika – https://tueuropa.pl/ubezpieczenia-turystyczne/ubezpieczenie-koszty-rezygnacji.htm; kontakt  TU EUROPA 71 369 28 87, bok@tueuropa.pl lub poprzez informację do biura o chęci wykupienia dodatkowego ubezpieczenia epielgrzym@interia.eu

UWAGA:

Płatności należy dokonać na konto Biuro Turystyczne „Pielgrzym”, ul. Piwonii 10, 35-604 Rzeszów

 Zaliczka w kwocie 1900 zł płatna do 5 dni od daty zapisy na rachunek Bank ING SA nr konta PL 12 1050 1562 1000 0091 3584 6104 

Kwota 750 euro płatna do dnia 12.05.2024 r. na rachunek walutowy w walucie EURO Bank ING SA nr konta PL 71 1050 1562 1000 0092 7374 5092 
SWIFT: INGBPLPW 

lub 

Jest możliwość dokonania całości opłat za wyjazd w PLN - przy wyborze tej opcji przeliczenia dokonujemy wg. kursów kupna i sprzedaży walut obcych – tabela C z dnia wpłaty, bieżące kursy kupna i sprzedaży walut obcych za złote określonych w § 5 uchwały Nr 51/2002 Zarządu Narodowego Banku Polskiego z dnia 23 września 2002 r. w sprawie sposobu wyliczania i ogłaszania bieżących kursów walut obcych (Dz. Urz. NBP z 2023 r. poz. 1. https://nbp.pl/statystyka-i-sprawozdawczosc/kursy/tabela-c/ Celem przeliczenia kwoty należy skontaktować się z biurem i uzyskać informacje dotyczace aktualnego kursu.

Inne losowe pielgrzymki