Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Nasze pielgrzymki – wycieczki mają charakter religijny w pełnym tego słowa znaczeniu. Tego rodzaju pielgrzymki dają niezapomniane przeżycia religijne i krajoznawcze. Zapraszamy i życzymy miłego z nami pielgrzymowania !!

Data:

-
/

Cena: 1860 PLN + 590 $

Cena obliczona przy grupie min 42 osób, przy grupie
poniżej 42 osób cena ulegnie ponownej kalkulacji.

Zapisz się na pielgrzymkę!

UWAGA: Wypełniając formularz zgłoszeniowy, proszę o podanie danych zgodnych z paszportem - jeżeli posiadają Państwo w paszporcie dwa imiona lub nazwiska tak należy podać w zgłoszeniu. Zmiana danych przy odprawie paszportowej to koszt 100 euro!

Szanowni Państwo, z niepokojem śledzimy informacje dotyczące aktualnej sytuacji w Izraelu. Na obecną chwilę polski MSZ odradza podróże, a linie lotnicze odwołują lub zawieszają połączenia z Polski do Tel Awiwu. Dalsze decyzje odnośnie możliwości realizacji wyjazdu będą zależały od rozwoju sytuacji. Na dzień dzisiejszy linie lotnicze nie anulowały żadnego z naszych lotów - jednakże sytuacja jest dynamiczna i decyzje w tej kwestii podejmowane są na bieżaco przez przewoźnika. O wszelkich kwestiach dotyczacych najbliższych wyjazdów pielgrzymkowych będziemy informowali Państwa na bieżąco.

Śladami Jezusa w pielgrzymce do Ziemi Świętej 11-18.02.2024 r. 

Dzień I  Zbiórka pielgrzymów na lotnisku w Krakowie odlot do Tel Awiwu, zakwaterowanie i obiadokolacja.   

Dzień II śniadanie; Betania, pustynia Judzka z widokiem na panoramę Wadi Kelt, wyjazd do Jerycha – najstarsze miasto świata – Góra Kuszenia i Sykomora (drzewo Zacheusza), przejazd nad Morze Martwe - pobyt z kąpielą, rzeka Jordan – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych;  powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

Dzień III śniadanie; przejazd do świętego miasta Jerozolimy na Górę Oliwną – nawiedzenie m. in. Betfage -  miejsce wjazdu Jezusa do Jerozolimy , Górę Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster – Ojcze Nasz, Dominus Flevit – Pan zapłakał, Kościół grobu Matki Bożej, Ogrody Getsemani, Bazylika Agonii Jezusa, Kościół św. Piotra –  in Gallicantu, przejazd na Górę Syjon chrześcijański – Wieczernik, bazylika zaśnięcia NMP, powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

Dzień IV  śniadanie; wyjazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw, przejazd do domu św. Piotra, Tabga – miejsce Cudownego rozmnożenia chleba i ryb w Kafarnaum; rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim, obiad - ryba; Kana Galilejska – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, Nazaret - nawiedzenie Groty i Bazyliki  Zwiastowania, Kościół Św. Józefa; zakwaterowanie i obiadokolacja.

Dzień V  śniadanie, pakowanie bagaży do autokaru; wyjazd na Górę Tabor – nawiedzenie Kościoła Przemienienia Pańskiego; przejazd do Hajfy  – nawiedzenie sanktuarium maryjnego Stella Maris na Górze Karmel (prorok Eliasz); wyjazd na zwiedzanie Cezarei Nadmorskiej nad Morzem Śródziemnym z zachowanymi ruinami akweduktu z czasów rzymskich; przejazd do hotelu v Betlejem i obiadokolacja.

Dzień VI śniadanie; wyjazd do Ain Karem – Sanktuarium nawiedzenia św. Elżbiety i narodzenia Jana Chrzciciela, Pole Pasterzy, Betlejem - nawiedzenie Bazyliki Narodzenia oraz Groty Mlecznej, powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

Dzień VII śniadanie; przejazd do świętego miasta Jerozolimy, wejście przez bramę św. Szczepana do kościoła św. Anny – Sadzawka Betesda, przejście do Klasztoru Biczowania i nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Via Dolorosa, nawiedzenie Bazyliki Bożego Grobu na Kalwarii i miejsca ukrzyżowania Jezusa – Golgota,  wejście do Grobu Pańskiego, Ściana Płaczu; 

Dzień VIII  śniadanie; wyjazd na lotnisko do Tel Awiwu, przylot do Krakowa, zakończenie pielgrzymki.

Koszt 8 - dniowej pielgrzymki wynosi: 1860 zł + 590 $

Przewodnikowi w Ziemi Świętej  wpłaca się dodatkowo 190 $  na bilety wstępu

Organizator zapewnia: – przelot samolotem, autokar z klimatyzacją, noclegi w hotelach (pokoje z łazienkami 2, 3 os.) – wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania i obiadokolacje – obsługę pilota/przewodnika z systemem Tour Guide  – bilety wstępu: Sadzawka Betesda, Pater Noster, Kafarnaum, Galicantu, Góra Tabor, Góra Wniebowstąpienia, rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim, obiad-ryba św.Piotra   – ubezpieczenie kosztów leczenia, NW i bagażu, opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy, pakiet pielgrzyma, pamiątkowy certyfikat.

UWAGA!  musi posiadać ważny i niezniszczony paszport  – ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty wylotu (oraz  kserokopię strony ewidencyjnej paszportu, na wszelki wypadek),  odpowiada za szkody wyrządzone z własnej winy podczas pielgrzymki.

Organizator ponosi odpowiedzialność za własne usługi i świadczenia, zastrzega sobie możliwość zmiany programu i kosztów, terminu bądź odwołania pielgrzymki z przyczyn niezależnych od organizatora, tj. w przypadku braku odpowiedniej liczby uczestników, zmiany przepisów, działania siły wyższej. Program pielgrzymki jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od godzin wylotów. O kolejności zwiedzanych obiektów decyduje przewodnik. W przypadku odwołania pielgrzymki przez organizatora - Klient otrzymuje 100% zwrot kosztów wyjazdu. 

Program może ulec zmianie, według dostępności obiektów oraz kolejności zwiedzania , będzie zmodyfikowany  po potwierdzeniu przez linie lotnicze terminu oraz godzin wylotów . 

Radzimy zabrać ze sobą na pielgrzymkę: lekarstwa na własne potrzeby, strój kąpielowy i klapki, ręcznik, wygodne buty, pantofle, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, parasol, woreczek na dokumenty i pieniądze, aparat, ubiór stosowny do wejścia do kościoła (panie – zakrywający ramiona i kolana; panowie – długie spodnie).

Prosimy o:

 • podzielenie bagażu na główny (do 20 kg) i podręczny  (do 7 kg).

 • W podręcznym należy umieścić rzeczy najcenniejsze oraz przedmioty pierwszej potrzeby (na wypadek zagubienia bagażu głównego).

 • Wszelkie przedmioty ostre, pojemniki z płynami i żelami należy umieścić w bagażu głównym.

 • zabranie wygodnego ubioru (szczególnie obuwie 2 pary), kostiumu kąpielowego (sandały lub klapki), okularów przeciwsłonecznych, kosmetyków i nakrycia głowy dla ochrony przed  słońcem, a także cieplejszego okrycia na chłodniejsze dni, szczególnie wieczory i ranki. Przy wejściu do bazylik obowiązuje stosowny ubiór (zakryte ramiona itp.).

 • Księża zabierają albę i białą stułę;

 • zabranie osobistej apteczki (stosownie do stanu zdrowia i zaleceń lekarza)

 • zabranie pieniędzy (USD – drobne nominały) na osobiste wydatki

 • nie zabieranie zbędnych dokumentów ani kosztowności oraz przedmiotów i paczek do przekazania od osób nieznanych (dla bezpieczeństwa)

 • punktualne przybycie na miejsce zbiórki.

W  czasie pobytu na pielgrzymce prosimy:

 • deponować cenne rzeczy w sejfie hotelowym;

 • nie pić wody i nie jeść potraw z przygodnych źródeł i ulicznych straganów (owoce umyć przed spożyciem),

 • nie wynosić jedzenia z restauracji hotelowej;

 • zachować ostrożność w czasie kąpieli w morzu oraz na drogach, szczególnie w czasie wysiadania  z autokaru lub wsiadania, a także w czasie chodzenia po wzgórzach;

 • unikać chodzenia pojedynczo po ulicach miast (szczególnie wieczorami), a w czasie wolnym wychodząc z hotelu (najlepiej w towarzystwie)  zostawiać informację dokąd idziemy i kiedy wracamy;

 • pilnować swoich bagaży, szczególnie w czasie pakowania i wypakowywania z autokaru;

 • unikać kontaktów z osobami nieznanymi i nie wdawać się z nimi w dyskusje i sprzeczki;

 • pamiętać, że przy zakupach należy się targować (taki zwyczaj miejscowy);

 • przy zakupach robionych na straganach, wskazane jest aby były dwie osoby.

UWAGA! Żaden hotel na świecie nie odpowiada za pozostawione w pokoju hotelowym dokumenty, pieniądze i kosztowności. Zalecamy korzystanie z sejfu (recepcja).              

Orientacyjne ceny w dolarach: woda 1 $, kawa 3 $, (lunch 10 $ kebab + kawa), albumy Ziemia Święta w języku polskim ok. 10 $, zdjęcie grupowe 5 $.

Ubezpieczenie: Polisa obejmuje zwrot kosztów następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów ich leczenia za granicą oraz utraty bagażu.
Uwaga! Porady medyczne w cenie 150 USD, klient płaci sam, pobiera fakturę i pieniądze odzyskuje w Polsce od ubezpieczyciela - UNIQA.

Klient może wykupić dodatkowo ubezpieczenie zwrotu kosztów w przypadku rezygnacji z podróży z przyczyn losowych/niezależnych od uczestnika. Orientacyjny koszt wykupienia polisy od kosztów rezygnacji w TU UNIQA wynosi ok. 130 zł./os.

Inne losowe pielgrzymki