Pielgrzymka do Ziemi Świętej - 8 dni

Nasze pielgrzymki – wycieczki mają charakter religijny w pełnym tego słowa znaczeniu. Tego rodzaju pielgrzymki dają niezapomniane przeżycia religijne i krajoznawcze. Zapraszamy i życzymy miłego z nami pielgrzymowania !!

Data:

-
/

Cena: 1600 PLN + 555 $

Termin minął

UWAGA: Wypełniając formularz zgłoszeniowy, proszę o podanie danych zgodnych z paszportem - jeżeli posiadają Państwo w paszporcie dwa imiona lub nazwiska tak należy podać w zgłoszeniu. Zmiana danych przy odprawie paszportowej to koszt 100 euro!

 

Śladami Jezusa w pielgrzymce do Ziemi Świętej 

13.09 - 20.09.2022 r. - wylot z Krakowa

Dzień 1: Zbiórka pielgrzymów na lotnisku, odlot do Tel Awiwu, Jaffa – kościół św. Piotra,wyjazd do Ain Karem – Sanktuarium nawiedzenia św. Elżbiety i narodzenia Jana Chrzciciela; Yad Vashem, Knesset, Kościół Małej Arabki, przejazd do hotelu w Betlejem – zakwaterowanie i obiadokolacja. 

Dzień 2: Śniadanie; Pole Pasterzy, Betlejem i nawiedzenie Bazyliki Narodzenia oraz Groty Mlecznej, powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg. 

Dzień 3: Śniadanie; przejazd do świętego miasta Jerozolimy na Górę Oliwną – nawiedzenie m. in. Betfage -  miejsce wjazdu Jezusa do Jerozolimy, Górę Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster – Ojcze Nasz, Dominus Flevit – Pan zapłakał, Kościół grobu Matki Bożej, Ogrody Getsemani i Bazylika Agonii Jezusa, Ściana Płaczu; przejazd na Górę Syjon chrześcijański – Wieczernik, bazylika zaśnięcia NMP, Kościół św. Piotra –  in Gallicantu, powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4: Śniadanie; wyjazd do Betanii (wskrzeszenie Łazarza), pustynia Judzka z widokiem na panoramę Wadi Kelt; przejazd nad rzekę Jordan – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych; wyjazd do Jerycha – najstarsze miasto świata – Góra Kuszenia i Sykomora (drzewo Zacheusza) – Morze Martwe, pobyt z kąpielą, powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5: Śniadanie; wykwaterowanie z hotelu, pakowanie bagaży do autokaru, wyjazd na Górę Tabor – nawiedzenie Kościoła Przemienienia Pańskiego; rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim/obiad - ryba sw.Piotra/;wyjazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw, przejazd do domu św. Piotra, Tabga – miejsce Cudownego rozmnożenia chleba i ryb w Kafarnaum; przejazd do hotelu – zakwaterowanie i obiadokolacja.

Dzień 6: Śniadanie, pakowanie bagaży do autokaru;  Nazaret – nawiedzenie Groty i Bazyliki  Zwiastowania, Kościół Św. Józefa; wyjazd do Kany Galilejskiej – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, przejazd do Hajfy  – nawiedzenie sanktuarium maryjnego Stella Maris na Górze Karmel (prorok Eliasz);  zwiedzanie Cezarei Nadmorskiej nad Morzem Śródziemnym z zachowanymi ruinami akweduktu z czasów rzymskich; przejazd do hotelu i obiadokolacja.

Dzień 7: Śniadanie; przejazd do świętego miasta Jerozolimy, wejście przez bramę św. Szczepana do kościoła św. Anny – Sadzawka Betesda, przejście do Klasztoru Biczowania i nabożeństwo Drogi Krzyżowej
na Via Dolarosa, nawiedzenie Bazyliki Bożego Grobu na Kalwarii i miejsca ukrzyżowania Jezusa – Golgota,  wejście do Grobu Pańskiego, powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8:  Śniadanie; wyjazd na lotnisko do Tel Avivu; wylot i przylot do Krakowa, zakończenie pielgrzymki.

 

Koszt 8 - dniowej pielgrzymki wynosi: 1600 zł + 555 $

 Przewodnikowi w Ziemi Świętej  wpłaca się 150 $  na bilety wstępu + 30 $ pzewodnik lokalny

 

Organizator zapewnia: – przelot samolotem, autokar z klimatyzacją, noclegi w hotelach (pokoje z łazienkami 2, 3 os.) – wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania i obiadokolacje – obsługę pilota/przewodnika z systemem Tour Guide  – bilety wstępu: Sadzawka Betesda, Pater Noster, Kafarnaum, Galicantu, Góra Tabor, Góra Wniebowstąpienia, rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim, obiad-ryba św.Piotra   – ubezpieczenie kosztów leczenia, NW i bagażu.

UWAGA!  musi posiadać ważny i niezniszczony paszport  – ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty wylotu (oraz  kserokopię strony ewidencyjnej paszportu, na wszelki wypadek),  odpowiada za szkody wyrządzone z własnej winy podczas pielgrzymki.

Uczestnik ma prawo i obowiązek zapoznać się przed wyjazdem z wymogami dotyczącymi posiadania niezbędnych testów, szczepień, certyfikatów wymaganych przez państwa do których podróżuje. Brak dopełnienia przez Uczestnika ww. wymogów (np. z tytułu  epidemii Covid 19 i innych chorób wirusowych z grupy koronawirusów lub chorób przewlekłych) obciąża wyłącznie Uczestnika. Aktualnie obowiazujące wytyczne dotyczące podóżowania dostępne są na stonie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/izrael.

Izrael uznaje wszystkie szczepionki zatwierdzone do użycia przez WHO, tj. preparaty Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Sinovac, Sinopharm, Bharat Biotech, Serum Institute of India lub Johnson and Johnson. Uznawane są również szczepienia wykonane preparatem Sputnik (pod warunkiem uzyskania pozytywnego wyniku testu serologicznego wykonanego na terytorium Izraela).

Za zaszczepionych uznawane są osoby, które:

 • otrzymały dwie dawki szczepionki (jedną w przypadku preparatu Johnson and Johnson) i upłynęło co najmniej 14 dni od przyjęcia drugiej dawki (lecz nie więcej niż 180 dni przed upływem ostatniego dnia pobytu w Izraelu). Dnia przyjęcia dawki szczepienia nie uwzględnia się przy liczeniu terminu.
 • otrzymały dawkę przypominającą (tzw. booster) i upłynęło co najmniej 14 dni od jej przyjęcia.

Izrael uznaje certyfikaty szczepienia weryfikowalne cyfrowo (przy pomocy kodów QR) wydawane przez państwa wymienione na liście opublikowanej na portalu izraelskiego Ministerstwa Zdrowia. Lista ta obejmuje m.in. wszystkie państwa członkowie UE, w tym Polskę. Certyfikat można okazać w formie elektronicznej lub papierowej.

Wymogi wobec osób zaszczepionych

Testy przed przyjazdem

Konieczne jest okazanie negatywnego wyniku testu PCR wykonanego maksymalnie na 72h przed wjazdem do Izraela lub tzw. szybkiego testu antygenowego (rapid test) wykonanego na 24h przed podróżą.

Jedynie osoby, który okażą negatywny wynik testu mogą wejść na pokład samolotu. Wynik musi być udokumentowany przy pomocy dokumentu sporządzonego w języku angielskim, na którym musi widnieć numer paszportu podróżnego. Żadne inne testy nie są akceptowane.

Testy po przyjeździe

Wszystkie osoby przybywające do Izraela (bez względu na zaszczepienie/ozdrowienie) muszą wykonać test PCR po wylądowaniu na lotnisku. Test jest odpłatny i kosztuje 25 USD

Organizator ponosi odpowiedzialność za własne usługi i świadczenia, zastrzega sobie możliwość zmiany programu i kosztów, terminu bądź odwołania pielgrzymki z przyczyn niezależnych od organizatora, tj. w przypadku braku odpowiedniej liczby uczestników, zmiany przepisów, działania siły wyższej. Program pielgrzymki jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od godzin wylotów. O kolejności zwiedzanych obiektów decyduje przewodnik. 

Radzimy zabrać ze sobą na pielgrzymkę: lekarstwa na własne potrzeby, strój kąpielowy i klapki, ręcznik, wygodne buty, pantofle, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, parasol, woreczek na dokumenty i pieniądze, aparat, ubiór stosowny do wejścia do kościoła (panie – zakrywający ramiona i kolana; panowie – długie spodnie).

Prosimy o:

 • podzielenie bagażu na główny (do 20 kg) i podręczny  (do 7 kg).     
 • W podręcznym należy umieścić rzeczy najcenniejsze oraz przedmioty pierwszej potrzeby (na wypadek zagubienia bagażu głównego).
 • Wszelkie przedmioty ostre, pojemniki z płynami i żelami należy umieścić w bagażu głównym.
 • zabranie wygodnego ubioru (szczególnie obuwie 2 pary), kostiumu kąpielowego (sandały lub klapki), okularów przeciwsłonecznych, kosmetyków i nakrycia głowy dla ochrony przed  słońcem, a także cieplejszego okrycia na chłodniejsze dni, szczególnie wieczory i ranki. Przy wejściu do bazylik obowiązuje stosowny ubiór (zakryte ramiona itp.). 
 • Księża zabierają albę i białą stułę;
 • zabranie osobistej apteczki (stosownie do stanu zdrowia i zaleceń lekarza)
 • zabranie pieniędzy (USD – drobne nominały) na osobiste wydatki
 • nie zabieranie zbędnych dokumentów ani kosztowności oraz przedmiotów i paczek do przekazania od osób nieznanych (dla bezpieczeństwa)
 • punktualne przybycie na miejsce zbiórki.

W  czasie pobytu na pielgrzymce prosimy:

 • deponować cenne rzeczy w sejfie hotelowym, także paszport i bilet lotniczy na powrót;
 • nie pić wody i nie jeść potraw z przygodnych źródeł i ulicznych straganów (owoce umyć przed spożyciem),
  nie wynosić jedzenia z restauracji hotelowej;
 • zachować ostrożność w czasie kąpieli w morzu oraz na drogach, szczególnie w czasie wysiadania  z autokaru lub wsiadania, a także w czasie chodzenia po wzgórzach;
 • unikać chodzenia pojedynczo po ulicach miast (szczególnie wieczorami), a w czasie wolnym wychodząc z hotelu (najlepiej w towarzystwie)  zostawiać informację dokąd idziemy i kiedy wracamy;
 • pilnować swoich bagaży, szczególnie w czasie pakowania i wypakowywania z autokaru;
 • unikać kontaktów z osobami nieznanymi i nie wdawać się z nimi w dyskusje i sprzeczki;
 • pamiętać, że przy zakupach należy się targować (taki zwyczaj miejscowy);
 • przy zakupach robionych na straganach, wskazane jest aby były dwie osoby.

UWAGA! Żaden hotel na świecie nie odpowiada za pozostawione w pokoju hotelowym dokumenty, pieniądze i kosztowności. Zalecamy korzystanie z sejfu (recepcja).              

Orientacyjne ceny w dolarach: woda 1 $, kawa 3 $, (lunch 10 $ kebab + kawa), albumy Ziemia Święta w języku polskim ok. 10 $, zdjęcie grupowe 5 $.

Ubezpieczenie: Polisa obejmuje zwrot kosztów następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów ich leczenia za granicą oraz utraty bagażu. Ubezpieczenie nie obejmuje zdarzeń wynikłych z chorób przewlekłych leczonych w Polsce jak rówież przebywania na kwarantannie.
Uwaga! Porady medyczne w cenie 150 USD, klient płaci sam, pobiera fakturę i pieniądze odzyskuje w Polsce od ubezpieczyciela - UNIQA.

Zachęcamy we własnym zakresie do ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej z przyczyn niezależnych / losowych od uczestnika – kontakt Uniqa  https://www.uniqa.pl/ubezpieczenie-turystyczne-swiat-europa/#zakrespakietu

Inne losowe pielgrzymki