Pielgrzymka do Meksyku z wypoczynkiem w Acapulco

Nasze pielgrzymki – wycieczki mają charakter religijny w pełnym tego słowa znaczeniu. Tego rodzaju pielgrzymki dają niezapomniane przeżycia religijne i krajoznawcze. Zapraszamy i życzymy miłego z nami pielgrzymowania !!

Data:

-
/

Cena: 3800 PLN + 980 $

Termin minął

Pielgrzymka do Meksyku wylot z Krakowa 

Dzień1: Kraków  – Mexico City                                                                                                                      

Zbiórka na lotnisku w Krakowie , wylot i rzylot do Mexico City, transfer potrwa 20-40 minut. Nocleg. Kolacja i zakwaterowanie.          

Dzień 2 :  Guadalupe – Teotihuacán                                                                                                                                           

Po śniadaniu w hotelu, wyjazd do najświętszego miejsca w Ameryce Łacińskiej: Bazylika Matki Bożej z Guadalupe w Tepeyac, zbudowana w 1531 r. Najczęściej odwiedzane sanktuarium Marii Panny na świecie, ponieważ ta Dziewica objawiła się pasterzowi Juana Diego. Następnie wizyta w Teotihuacán, oddalonym o około 50 km od Mexico City. Jest to najbardziej znane stanowisko archeologiczne w Meksyku. Odwiedzimy  piramidy Słońca, Księżyca, Avenue of the Dead, itp. kolacja i nocleg  w Mexico City.

Dzień 3:  Mexico City  - Xochimilco                                                                                                                                                    

Odwiedzimy  Zócalo w Mexico City: jest to drugi co do wielkości plac miejski na świecie. Znajduje się tam Narodowy Pałac, w którym mieszkał cesarz Azteków Moctezuma. Można znaleźć wiele pięknych malowideł ściennych opowiadających historię Meksyku. Również wizyta w katedrze, która jest najbardziej reprezentatywna dla baroku w Ameryce Północnej. Następnie zwiedzanie Palacio de Bellas Artes, Xochimilco – rejs na poletkach zwanych chinampas, lunch, Coyocan – w XX wieku było to miejsce zamieszkania malarki Fridy Kahlo. Kolacja i zakwaterowanie w Mexico City. Nocleg.

Dzień 4: Puebla – Cholula – Santa Maria Tonanzintla i San Francisco Acatepec – Tonanzintla –  Puebla

Puebla, Ciudad de los Ángeles (miasto aniołów), to perła kolonialnej architektury. Cholula to małe miasto, w którym znajduje się największa piramida Azteków. Na szczycie piramidy znajduje się kościół Matki Bożej Dobrego Remedium. Później odwiedzimy Santa María Tonantzintla, która znajduje się około 35 km od hotelu. Tam zobaczymy kościół Tonantzintla, gdzie można podziwiać najpiękniejszy przykład indyjskiej dekoracji. Zobaczymy  Puebla, czwarte co do wielkości miasto w Meksyku i świetny przykładu hiszpańskiej architektury kolonialnej. Region Puebla słynie z pięknych kościołów i ręcznie malowanych płytek "Talavera". Odwiedzimy niezapomnianą Kaplicę Różańca Świętego Mikołaja. Następnie odwiedzamy katedrę, kościół Santo Domingo, muzeum religijne w Santa Monica i kościół św. Franciszka, aby zobaczyć nieskazitelne ciało Błogosławionego Sebastiana. kolacja i nocleg.

Dzień 5: Tenango del Aire – Texco

Wyjazd z miasta Puebla wczesnym rankiem, wizyta w Tenango del Aire. to miasto w meksykańskim stanie Meksyk. To była brama, przez którą Hiszpanie zdołali dostać się do Doliny Meksyku. Można tam zobaczyć wiele atrakcji kulturalnych, takich jak Muzeum Drewna czy Pałac Miejski. Później  udamy się do Taxco meksykańskiej “stolicy srebra, zwiedzanie miasta poprzez kolorowe ulice, liczne sklepy ze srebra i barokowe kościoły, szczególnie Santa Prisca de Taxco. Kolacja i zakwaterowanie w Taxco.

Dzień 6: Taxco – Acapulco

 Kontynuacja wycieczki po Taxco. Później podróż przez autostradę "El Sol" (The Sun), która przecina górzysty krajobraz Sierra Madre (Mother Mountain Rage). W Acapulco możesz udać się do "La Quebrada", gdzie odważni nurkowie skaczą z wysokości ponad 40 metrów do wody. Zakwaterowanie w Acapulco.

Dzień 7:  Acapulco                                                                                                                  

Czas wolny na odpoczynek nad morzem, samodzielne spacery po mieście i zakupy wyrobów lokalnego rzemiosła na targu.. Nocleg

Dzień 8:  Acapulco                                                                                                                  

Czas wolny na odpoczynek nad morzem, samodzielne spacery po mieście i zakupy wyrobów lokalnego rzemiosła na targu. Popoludniu 3 godz. Wycieczka łodzią okolo Acapulco s muzykou,  Nocleg

Dzień 9: Cuernavaca - Meksyk

Cuernavaca: miasto wiecznej wiosny. Ze względu na pogodę jest to przyjazne miasto, które stało się mrożącym życiem miejscem dla mieszkańców Mexico City, którzy przez cały rok przyjeżdżają na weekend. To miasto ma wiele sklepów z pamiątkami, Palacio de Cortes, ma wspaniałą dolinę, a od góry, jeśli robi dobrą pogodę, można zobaczyć wulkan Popocatépetl. Jest takie stare powiedzenie: kto je widzi, nie wraca. Kolacja i zakwaterowanie w Mexico City.

Dzień 10: Guadalupe - Amsterdam

Ponowna wizyta u Matki Bożej z Guadalupe, zwiedzanie oraz zakupy . Wylot do Polski (z międzylądowaniem)  

Dzień 11:  Mexico city – Kraków 

Przylot do Krakowa. Zakończenie pielgrzymki.

CENA WYJAZDU : 3800 pln+980 us /os.

CENA ZAWIERA:* biletów lotniczych do Meksyku* Noclegi podczas zwiedzania w hotelach 3,4* (lokalnej kat.) w dwuosobowym pokoju * Noclegi podczas odpoczynku to hotel 4* (lokalnej kat.)  w dwuosobowym pokoju w hotelu typu All Inclusive w Acapulco* Obiadokolacje* Polskojęzycznego przewodnika podczas wycieczki objazdowej* Transfer z i na lotnisko Mexiko* Transport wygodnym autokarem podczas całej wycieczki* ubezpieczenie

CENA NIE ZAWIERA:

* napoi do obiadokolacji

* 180$ na koszty przewodnika lokalnego, lunch Xochimilco, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz wycieczki łodzią, oplaty na msze – platne w Meksyku

* opłaty serwisowej /napiwki dla kierowcy i hotelowe/ - 50 $ i płatne w Meksyku

Organizator zapewnia: – przelot samolotem, autokar z klimatyzacją, noclegi w hotelach (pokoje z łazienkami 2, os.) – wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania i obiadokolacje – obsługę pilota – przewodnika – słuchawki   – ubezpieczenie kosztów leczenia, NW i bagażu. 

Zachęcamy w własnym zakresie, do skorzystania z możliwości ubezpieczenia  kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej z przyczyn niezależnych / losowych od uczestnika – kontakt AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. beata.gaweda@axa.pl; tel. +48 12 376 97 10; kom. + 48 662 190 749; fax. + 48 12 376 97 06

Ubezpieczenie: AXA, Polisa obejmuje zwrot kosztów następstw nieszczęśliwych wypadków (2000 EUR) i kosztów ich leczenia za granicą wraz z chorobami przewlekłymi (do 20.000 EUR) oraz utraty bagażu (200 EUR). Ubezpieczenie to nie obejmuje zdarzeń  zawinionych  umyślnie.

Uwaga! Porady medyczne w cenie do 100 euro klient płaci sam, pobiera fakturę i pieniądze odzyskuje w Polsce od ubezpieczyciela (AXA). 

- Bagaż główny do 23 kg

- Klasa Economy podczas lotów na terenie Europy i lotów międzykontynentalnych

  • 1 szt. bagażu podręcznego, maks. 55 x 35 x 25 cm (21,5 x 13,5 x 10 cali)
  • 1 akcesorium, np. torebka, aktówka lub laptop, maks.: 40 x 30 x 15 cm (16 x 12 x 6 cali)
  • Maksymalna waga łącznie 12 kg (26 lbs).

Inne losowe pielgrzymki