Pielgrzymka do Grecji – zaplanuj swój urlop na wrzesień

Dodano:

Obecna sytuacja zmusiła wielu ludzi do zmiany lub odwołania planów urlopowych. Trudno również przewidzieć, czy ruch turystyczny wróci do normalności w czasie wakacji. Dlatego też proponujemy wycieczkę do kraju, gdzie nawet we wrześniu panuje piękna, słoneczna pogoda. Pielgrzymka do Grecji pozwoli Wam odpocząć i złapać świeży oddech. Przełóżcie więc terminy urlopów i zaplanujcie z nami swoją podróż.

Pielgrzymka do Grecji – poznaj krainę wiecznego słońca

Przygotowana przez nas propozycja to tygodniowa pielgrzymka do Grecji śladami św. Pawła. Wyjazd planowany jest w dniach od 5 do 12 września 2020 roku. Jeśli do tej pory obawiałeś się, że przez zmianę planów nie będziesz mógł cieszyć się słońcem podczas tegorocznych wakacji, przychodzimy z pomocą.  W tym pięknym kraju położonym w południowo-wschodniej części Europy sprzyjająca pogoda utrzymuje się znacznie dłużej i w końcówce astronomicznego lata dostarcza mniej niemiłych niespodzianek, niż zdarza się to w naszym rodzimym położeniu geograficznym.

Bogata historia i ciekawa architektura

Plan pielgrzymki obejmuje zwiedzanie wielu ciekawych miejsc, które zasługują na uwagę ze względu na swoją atrakcyjną architekturę lub bogatą historię. W samych Salonikach będziesz miał okazję zobaczenia Katedry św. Demetriusza, Białej Wieży, Łuku Galeriusza oraz pomnika Aleksandra Wielkiego. Ponadto program wycieczki zawiera przystanki tj. zwiedzanie Akropolu i Muzeum: świątynia Ateny, Propyleje, Partenon czy pomnika Leonidasa.

Miejsca znane z Pisma Świętego

Pielgrzymka do Grecji dostarczy Ci niezapomnianych przeżyć religijnych.  Będziesz miał możliwość odwiedzenia m.in. Kavalli (dawnego Neapoli), czyli miasta, z którego w 48 roku p.n.e. Św. Paweł rozpoczął swoją działalność misyjną. Inne miejsca mocno związane z religią chrześcijańską to np.  bazylika oraz więzienie, w którym przebywał św. Paweł, a także miejsce chrztu pierwszego Europejczyka.
Wyjazd ten umożliwi Ci wiec bliższe poznanie historii jednej z największych religii świata oraz zagłębienie się w modlitwę w miejscach, w których żyli i działali ludzie odznaczający się na kartach Kościoła.

Dla ducha i dla ciała

Grecja jest miejscem występowania pięknych krajobrazów i podczas pielgrzymki nie zabraknie okazji do ich podziwiania. Dajemy możliwość zatrzymania się i spacerów w miejscach tj. nadmorska promenada w Salonikach. Nie bez powodu jest to jedna w najpopularniejszych atrakcji. Widok stamtąd jest fantastyczny, a nadmorska bryza dodatkowo uspokaja i pozwala się zrelaksować. Nie będzie to jednak jedyna okazja do aktywnego odpoczynku w tak kojących okolicznościach. Już kilka dni później zaplanowany jest kolejny spacer przez Agorę, Plakę pod stadion olimpijski i pałac królewski w Atenach.

Odwiedź Grecję z Biurem Turystycznym „Pielgrzym”

Biuro Turystyczne "Pielgrzym" podczas organizowanych wyjazdów zapewnia wygodny przejazd autokarem z klimatyzacją, tv, WC i barkiem wyposażonym w darmową kawę i herbatę. Nocleg zarezerwowany jest w hotelach klasy turystycznej oraz wyżywienie zawierające dwa posiłki dziennie. Dokładniejszy program pielgrzymki do Grecji i szczegóły dotyczące wyjazdu znajdziecie tutaj. Jeśli jesteś zainteresowany, zapraszamy do kontaktu!